ثور 07, 1401 17:20 Asia/Kabul
  • رئیسی: آمریکایی‌ها به شکست خود در فشار بر ایران معترفند
    رئیسی: آمریکایی‌ها به شکست خود در فشار بر ایران معترفند

رئیس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به خروج یکجانبه آمریکا از برجام گفت: آمریکایی‌ها می‌خواستند با نقض برجام، ایران را تحت شدیدترین فشارها قرار دهند، اما امروز رسما اعتراف می‌کنند که در این زمینه شکست مفتضحانه‌ای خورده‌اند.

به گزارش رادیو دری،  " سید ابراهیم رئیسی " رئیس جمهوری ایران امروز ( چهارشنبه ) در دیدار ژنرال «ویو فنگ» وزیر دفاع  چین تاکید کرد: ملت ایران نشان داد که می‌شود با مقاومت و ایستادگی به حقوق و خواسته‌های آرمانی خود دست یافت.

وی بیان اینکه تحولات منطقه‌ای و جهانی، ارزش همکاری‌های راهبردی ایران و چین را بیش از گذشته نشان می‌دهد گفت: یکجانبه‌گرایی و سلطه‌طلبی با هدف کنترل کشورها و ممانعت از رشد اقتصادی پایدار جهان شکل می‌گیرد و مقابله با یکجانبه‌گرایی و ایجاد ثبات و نظم صرفاً از طریق همکاری قدرت‌های مستقل و هم‌اندیش میسر است.

رئیس جمهوری ایران با بیان اینکه زمینه‌های مناسبی برای سرمایه‌گذاری‌های بزرگ در ایران وجود دارد افزود: ظرفیت‌های بی‌نظیر ایران در حوزه حمل و نقل بین‌ منطقه‌ای، امنیت انواع انرژی و همچنین همکاری‌های زیرساختی منطقه‌ای، بسترهای جدی برای همکاری و سرمایه‌گذاری هستند.

ژنرال ویو فنگ وزیر دفاع چین نیز در این دیدار گفت: تقویت روابط بین ایران و چین همواره و به خصوص در شرایط بحرانی و ناآرام کنونی جهان برای منطقه و جهان امنیت‌آفرین است و دو کشور می‌توانند در همه مسائل جهانی با یکدیگر همکاری و به توسعه صلح و آرامش در جهان کمک کنند.

تلویزیون چین: برنامه جامع 25 ساله تامین کننده منافع ایران و چین

 

کلیدواژه