ثور 11, 1401 17:44 Asia/Kabul
  • اعلام فهرست واکسن‌ های مورد تایید برای سفر زائران ایرانی به مناسک حج
    اعلام فهرست واکسن‌ های مورد تایید برای سفر زائران ایرانی به مناسک حج

معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، از اعلام فهرست واکسن‌های مورد تایید عربستان سعودی برای ورود زائران به این کشور در ایام مناسک حج تمتع خبر داد.

به گزارش رادیو دری، بر اساس تازه ترین اعلام رسمی وزارت حج و عمره عربستان، تعداد اختصاص یافته به جمهوری اسلامی ایران در حج امسال ۳۹ هزار و ۶۳۵ نفر است. تعداد یاد شده شامل حجاج و عوامل اجرایی هستند.

"طاهر درودی "   معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر،  در گفت‌ و گو با   ایرنا با بیان اینکه عربستان فهرستی از واکسن‌های مورد نظرش را اعلام کرده که حجاج برای ورود به این کشور باید تزریق کرده باشند، گفت: واکسن‌هایی مانند سینوفارم، آسترازنکا و اسپوتنیک که مورد تایید عربستان بوده و در ایران هم برای افراد استفاده شدند، ‌جزو این فهرست است؛ ‌ و حجاج باید حداقل دو دز واکسن تزریق کرده باشند.

درودی افزود : تمام زائران موظف به در دست داشتن جواب منفی پی سی آر (  Pcr ) منفی هستند و باید به جز تزریق واکسن کرونا، هنگام ورود به عربستان در سلامت کامل باشند.

معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر، همچنین گفت : در حال رایزنی برای خریداری واکسن برای حجاج  از تولیدکنندگان خارجی هستیم و بزودی دزهای مورد نیاز وارد کشور می‌شود.

وزارت بهداشت، در حال تنظیم شیوه‌نامه ورود دیگر افرادی است که واکسن های اعلام شده را تزریق نکرده‌اند.

 

کلیدواژه