ثور 19, 1401 08:01 Asia/Kabul
  • رئیسی: ایران مخالف سیاست‌های توسعه‌طلبانه ناتو است
    رئیسی: ایران مخالف سیاست‌های توسعه‌طلبانه ناتو است

رئیس جمهوری اسلامی ایران یکشنبه شب در دیدار "زبیگنیو رائو" Zbigniew Rau وزیر خارجه لهستان در تهران بر مخالفت قاطع ایران با سیاست‌های توسعه‌ طلبانه سازمان پیمان آتلانتیک شمالی "ناتو" تاکید کرد.

به گزارش رادیو دری، "سید ابراهیم رئیسی" رئیس جمهوری اسلامی ایران در این دیدار با اشاره به درگیری‌ ها در اوکراین اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران همانگونه که با درگیری و جنگ مخالف است، مخالفت قاطع خود را با سیاست‌های توسعه‌طلبانه ناتو نیز اعلام می‌کند.

رئیس جمهوری اسلامی ایران همچنین با اشاره به قدردانی لهستانی ها از حمایت ایرانیان از پناهجویان آن کشور در جنگ جهانی دوم گفت: پیشینه تاریخی و تمدن غنی ایران و لهستان می‌تواند بستر مناسبی برای تقویت تعاملات علمی و فرهنگی دو کشور باشد.

رئیسی به توانمندی های صنعتی و تجاری 2 کشور هم اشاره کرد و افزود: تهران و ورشو از ظرفیت‌های مختلفی برای گسترش روابط در همه زمینه ها برخوردارند.

وزیر خارجه لهستان نیز در این دیدار با بیان اینکه سابقه روابط بین ایران و لهستان به قرن شانزدهم میلادی بازمی‌گردد اظهار کرد: دو کشور قریب به 5 قرن است که با یکدیگر روابطی دوستانه دارند و یکی از به یاد ماندنی‌ترین فرازهای روابط دو کشور مهمان‌نوازی ایرانیان از پناهندگان لهستانی در جنگ جهانی دوم است.

"زبیگنیو رائو" اضافه کرد: مردم ایران و لهستان در مقابل مداخله قدرت‌های بزرگ و خارجی در امور کشورشان ایستادگی کرده اند.

وی د تاکید کرد: لهستان خواهان احیا و ارتقای  همکاری‌های خود با ایران در عرصه‌های تجاری، اقتصادی، فرهنگی و علمی است.

"زبیگنیو رائو" وزیر خارجه لهستان شنبه شب در صدر هیاتی برای دیدار و  گفت و گو با مقامات جمهوری اسلامی ایران وارد تهران شد.

 همنوایی ناتو با ادعای بی‌اساس صهیونیست‌ها علیه ایران

ایران اظهارات ضد ایرانی دبیرکل ناتو را محکوم کرد

کلیدواژه