ثور 25, 1401 15:23 Asia/Kabul
  • بیانیه ستاد حقوق بشر در محکومیت جنایت رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن خبرنگار فلسطینی
    بیانیه ستاد حقوق بشر در محکومیت جنایت رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن خبرنگار فلسطینی

ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، در بیانیه‌ای اقدام نظامیان صهیونیست در به شهادت رساندن خبرنگار فلسطینی را محکوم کرد.

"شیرین ابو عاقله"  خبرنگار الجزیره در جریان پوشش خبری حوادث و درگیری‌های اردوگاه جنین، به ضرب گلوله نظامیان اشغالگر صهیونیست به شهادت رسید.

این اتفاق، واکنش‌های گسترده‌ای را در رسانه‌ها در پی داشته است.

به گزارش رادیو دری، ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در  بیانیه‌ای اقدام نظامیان صهیونیست در به شهادت رساندن  " شیرین ابوعاقله " خبرنگار فلسطینی  را محکوم کرد و خواستار پاسخگو نمودن رژیم صهیونیستی از سوی جامعه بین المللی شد. 

در  این بیانیه آمده  است:  هدف قرار گرفتن شیرین ابوعاقله، خبرنگاری که در خدمت مردم و حقیقت بود، در حالی صورت گرفت که رژیم صهیونیستی در حال شدت بخشیدن اقدامات خود در انتقال اجباری جمعیت فلسطینیان است. 

ستاد حقوق بشر در بیانیه خود آورده است ایمان، روحیه حقیقت گویی و خستگی ناپذیری خبرنگاران فعال حوزه فلسطین، بیانگر این حقیقت است که با وجود هدف قرار دادن خبرنگاران، پزشکان، پرستاران و دیگر نیروهای مصون از تعرض، صدای گزارشگران جنایات رژیم صهیونیستی بسیار تاثیرگذارتر و رساتر از صدای گلوله خواهد بود. 

در ادامه این بیانیه آمده است، هدف از این جنایت و جنایات مشابه، از بین بردن صدای حق و حقیقت و از میان برداشتن بانگ آزادی و دفاع از عدالت انسانی است.

پیکر شیرین ابو عاقله در رام الله تشییع شد

کلیدواژه