ثور 27, 1401 19:25 Asia/Kabul
  • امیرعبداللهیان: سازمان‌های بین‌المللی به اوضاع افغانستان، فلسطین و یمن بیشتر توجه کنند
    امیرعبداللهیان: سازمان‌های بین‌المللی به اوضاع افغانستان، فلسطین و یمن بیشتر توجه کنند

وزیر امور خارجه ایران در دیدار معاون وزیر خارجه اسلواکی تاکید کرد: سازمان‌های بین‌المللی باید رویکرد مناسبی درباره تحولات افغانستان، فلسطین و یمن در پیش گیرند.

به گزارش رادیو دری؛ امیرعبداللهیان امروز در دیدار با " اینگرید بروثکوا " معاون وزیر امور خارجه  اسلواکی  در تهران، به موضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در مخالفت با جنگ و آسیب به مردم غیرنظامی اشاره  کرد و گفت: در منطقه از جمله در افغانستان، فلسطین و یمن صحنه های دلخراش آسیب به مردم عادی، زنان و کودکان را شاهدیم و لازم است نهادها و سازمان های بین المللی و اروپایی به این موضوع توجه بیشتری کنند.

وزیر امور خارجه ایران همچنین برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی با اسلواکی را فرصت مناسبی به منظور گفت وگو در زمینه های جدید تجاری و اقتصادی دانست.

 معاون وزیر امور خارجه اسلواکی نیز در این دیدار با ابراز خشنودی  از برگزاری نشست رایزنی های سیاسی میان دو کشور بر اهمیت تقویت ارتباطات سیاسی و مناسبات اقتصادی  تاکید کرد.

" اینگرید بروثکوا " معاون وزیر امور خارجه  اسلواکی  برای شرکت در نشست رایزنی های سیاسی معاونان وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و  اسلواکی به تهران سفر کرده است.

امیرعبداللهیان: افغانستان نیازمند تشکیل دولت فراگیر ملی است

امیرعبداللهیان: ایران مخالف جنگ در اوکراین و هر نقطه‌ای از جهان است

کلیدواژه