جوزا 04, 1401 13:32 Asia/Kabul
  • رهبر معظم انقلاب: انقلابی ماندن مهم است
    رهبر معظم انقلاب: انقلابی ماندن مهم است

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران تاکید کردند : انقلابی ماندن مهمتر از انقلابی بودن است.

به گزارش رادیو دری؛ حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز (چهارشنبه) در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، فتح خرمشهر را نماد تغییر یک معادله تلخ به معادله ای شیرین و تحقق نجات ملی دانستند و با اشاره به عوامل این تغییر معادله گفتند: قاعده عبور از شرایط سخت، پیچیده و تلخ و رسیدن به پیروزی و موفقیت، عملکرد جهادی، عزم راسخ، ابتکار عمل، از خود گذشتگی، نگاه بلندمدت و در رأس همه آنها اخلاص و توکل به خداوند متعال است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی  با اشاره به وسعت، جمعیت، جغرافیا، تاریخ و اقلیم متنوع ایران تأکید کردند: مدیریت کشوری با موقعیت ایران عزیز، کاری مهم و با توجه به شرایط ویژه کنونی دنیا، طبیعتاً دشوار و پیچیده است.

ایشان خاطرنشان کردند: البته در شرایط امروز دنیا، مدیریت برای همه کشورها سخت شده است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای در تبیین دلایل شرایط خاص حاکم بر دنیا گفتند: رقابت‌های خصمانه قدرتها و تهدیدهای قدرت‌های اتمی علیه یکدیگر، تحرکات و تهدیدهای فزاینده نظامی و جنگ در نزدیکی اروپا به عنوان یکی از جنگ‌خیزترین مناطق جهان، فراگیری کم‌سابقه یک بیماری و تهدیدهای غذایی در سطح جهان، همه عواملی هستند که شرایط کنونی دنیا را ویژه کرده اند و در چنین شرایطی مدیریت کشورها، سخت تر و پیچیده تر شده است.

ایشان اضافه کردند: ایران، علاوه بر شرایطی که بر همه کشورها حاکم است، به دلیل ارائه الگویی نو که عبارت از مردم سالاری دینی است و موجب بر هم خوردن جدول تنظیمی نظام سلطه شده است، با قدرتهای جهانی درگیر چالشی مستمر در ابعاد مختلف است.

رهبر معظم  انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی در برابر همه خصومت ها و دشمنی ها، سینه سپر کرده و در حال پیشرفت و موفقیت است افزودند: نمایندگان مجلس، دولت و قوه قضاییه و دستگاههای دیگر همه باید بدانند که در چه مدیریت بزرگ و مهمی دخیل هستند و به تناسب این جایگاه، مراقبت از خود را افزایش دهند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، مجلس شورای اسلامی را از ارکان اصلی مدیریت کشور برشمردند و تأکید کردند: شناخت صحیح توانایی‌ها و آسیب‌پذیری‌ها یکی از مسائل بسیار ضروری است زیرا دشمن بیش از آنکه به توانایی‌های خود امیدوار باشد به خطا و اشتباه‌های ما چشم دوخته است.

 سیاستمداران تراز انقلاب در بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی

تاکید رهبر معظم انقلاب بر جوان شدن نیروی انسانی ایران

کلیدواژه