جوزا 05, 1401 19:39 Asia/Kabul

دلهای محبان و شیعیان اهل بیت عصمت و خاندان رسالت (علیهم السلام) در سراسر گیتی سیاه پوش شهادت جانگداز ششمین شعاع نور از سلاله خورشیدی آل محمد(ص) امام جعفر صادق (ع) است.

 به گزارش رادیو دری؛ روز جمعه  ششم جوزا برابر با ۲۵شوال سالروز شهادت مظلومانه رئیس مکتب جعفری و ششمین امام معصوم شیعیان امام جعفر صادق علیه السلام است

 به همین مناسبت آیین های  مذهبی و محفل های عزای اهل بیت (ع) در سراسر ایران اسلامی برپاست.

 پرچم سیاه عزا بر فراز حرم مطهر رضوی نیز بر افراشته شده است و امشب و فردا محبان خاندان نبوت با حضور در این صحن وسرای نورانی شهادت جد بزرگوار امام رووف را خدمت ایشان تسلیت می گویند.

 امام جعفرصادق (ع)  بعد از پدرش امام باقر (ع)،  امامت مسلمانان را  به مدت ۳۴ سال (۱۱۴ تا ۱۴۸ق) بر عهده داشتند و در ۲۵ شوال به دستور شقی‌ترین فرد زمان منصور دوانقی به شهادت رسیدند.

 شخصیت امام صادق (ع) به اندازه‌ای جامع و برجسته است که افزون بر شیعیان، عالمان و عارفان اهل تسنن نیز توجهی ویژه به آن حضرت داشته و برتری علمی و شخصیتی ایشان را ستوده و از آن مقام بلند مرتبه حکایت‌ها نقل کرده‌اند.

ایشان بیش از چهار هزار شاگرد را در حوزه های مختلف فقهی ، دینی و علمی تربیت کرده که هر یک در جهان اسلام مصدر خدمات فراوان و  گسترش دانش و آگاهی شدند.

رادیو دری سالروز شهادت رئیس مکتب شیعه و احیا کننده علوم و فقه اسلامی را به همه عاشقان آن حضرت تسلیت عرض می کند.

اگر تلاش و هدایت امام جعفر صادق علیه‌السلام در جامعه منحرف و گمراه آن روز نبود، چیزی از اسلام باقی نمی‌ماند

کلیدواژه