جوزا 06, 1401 12:44 Asia/Kabul
  • مرزبانی برای ۲۴ساعته شدن فعالیت مرز دوغارون خراسان رضوی با افغانستان آمادگی دارد
    مرزبانی برای ۲۴ساعته شدن فعالیت مرز دوغارون خراسان رضوی با افغانستان آمادگی دارد

فرمانده مرزبانی فرماندهی انتظامی ایران گفت: مرزبانی در روابط تجاری ایران با کشورهای همسایه و به‌ویژه افغانستان تسهیل‌گری می کند و برای ۲۴ساعته شدن فعالیتها در مرز دوغارون شهرستان تایباد با افغانستان آمادگی دارد. 

به گزارش رادیو دری، سردار سرتیپ «احمدعلی گودرزی» فرمانده مرزبانی فرماندهی انتظامی ایران روز جمعه در بازدید از نوار مرزی شرق کشور در دوغارون تایباد در مصاحبه با خبرنگاران افزود: آمادگی برای ۲۴ساعته شدن فعالیتها به گمرک و مدیریت پایانه های مرزی اعلام شده است و هیچ مشکلی وجود ندارد. 
سرتیپ گودرزی تصریح کرد: مرزبانان جمهوری اسلامی ایران با حداقل امکانات، بهترین بهره‌وری را دارند که امنیت کشور مرهون تلاشهای آنهاست. 
فرمانده مرزبانی فرماندهی انتطامی گفت: تجهیزات در حوزه انسداد مرزی و حفاظت های الکترونیکی و تصویری روز به‌ روز در حال افزایش است و مرزها را مقام عالی انتظامی کشور و ستاد مرزبانی نیز پایش تصویری می کنند.
سرتیپ گودرزی افزود: در بازدید از مناطق مرزی تحت حفاظت هنگ مرزی تایباد در شرق خراسان رضوی، گروهان ها، پاسگاه و برجک ها از آمادگی و توان عملیاتی بالایی برخودار هستند و امنیت پایداری برقرار است. 
خراسان رضوی ۳۰۰ کیلومتر مرز مشترک با افغانستان دارد که شامل شهرستان های خواف، تایباد، تربت جام و صالح‌آباد می شود.
مرز زمینی دوغارون از مهترین دروازه های ورودی اتباع کشور افغانستان به داخل ایران است و سالانه افزون بر یک میلیون مسافر از طریق این دروزاه وارد ۲ کشور ایران و افغانستان می شوند.
شهرستان ۱۴۰ هزار نفری تایباد در فاصله ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد، ۹۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان دارد.

مرز دوغارون، فعال ترین مرز مشترک ایران و افغانستان

کلیدواژه