جوزا 17, 1401 07:37 Asia/Kabul
  • امیرعبداللهیان: ایران از مقاومت و مبارزات رهایی بخش مردم فلسطین حمایت می کند
    امیرعبداللهیان: ایران از مقاومت و مبارزات رهایی بخش مردم فلسطین حمایت می کند

وزیر امورخارجه ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران همچنان از مقاومت و مبارزات رهایی بخش مردم فلسطین حمایت می کند.

به گزارش رادیو دری،« حسین امیرعبداللهیان» وزیر امورخارجه ایران روز دوشنبه در دیدار جمعی از رهبران روحانی، سیاسی و مسئولان گروه های فلسطینی و لبنانی شرکت کننده در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در تهران، با بیان اینکه در اندیشه و نگاه امام خمینی (ره) مساله فلسطین و قدس جایگاهی ویژه و راهبردی دارد، تصریح کرد: حضرت امام خمینی (ره) فلسطین را اولویت اول جهان اسلام می دانست. 
وزیر امورخارجه ایران تاکید کرد: حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در امتداد نگاه امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران، اهتمام ویژه ای به مساله آزادی فلسطین دارد و معتقد به آزادی تمامی سرزمین فلسطین از اشغال صهیونیست های جنایتکار است. 
امیرعبداللهیان با اشاره به حمایت همه جانبه ایران از مقاومت فلسطین، افزود: جمهوری اسلامی ایران به رغم همه فشارها از موضع اصولی خود کوتاه نخواهد آمد. 
وزیر امور خارجه ایران  اقدام برخی از کشورهای اسلامی در برقراری و عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را خیانت به آرمان فلسطین توصیف و اعلام کرد این کشورها از اقدام خود پشیمان خواهند شد.
رئیس دستگاه دیپلماسی ایران راه حل اساسی مساله فلسطین را بازگشت آوارگان و برگزاری همه پرسی در میان ساکنان اصیل این سرزمین عنوان کرد.
رهبران و نمایندگان جریان های سیاسی و گروه های مقاومت فلسطینی و لبنانی نیز با ارائه گزارشی از آخرین تحولات سیاسی فلسطین و لبنان به بیان دیدگاه های خود در خصوص نقش امام خمینی (ره) و تاثیر انقلاب اسلامی بر شکل گیری و پیروزی مقاومت فلسطینی و لبنانی پرداختند و از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین و لبنان قدردانی کردند.

امام خمینی(ره) درصدد اتحاد امت اسلامی برای آزادسازی فلسطین بودند

کلیدواژه