جوزا 20, 1401 14:59 Asia/Kabul
  • خطیب جمعه تهران:  هدف قطعنامه ضد ایرانی شورای حکام، امتیازگیری است
    خطیب جمعه تهران: هدف قطعنامه ضد ایرانی شورای حکام، امتیازگیری است

خطیب نماز جمعه تهران، هدف از صدور قطعنامه در شورای حکام ضد جمهوری اسلامی ایران را گرفتن امتیاز در مذاکرات دانست.

به گزارش رادیو دری، آیت‌الله «سید احمد خاتمی» خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به صدور قطعنامه ضد ایرانی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: سرانجام با گزارش غلط و نادرست مدیرکل آژانس، قطعنامه ضد ایرانی توسط آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای اروپایی ضد ایران صادر شد.

خطیب نماز جمعه تهران تصریح کرد: مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی قبل از صدور این قطعنامه به دیدار رئیس رژیم صهیونیستی رفت و این یعنی قطعنامه با هماهنگی کامل مدیرکل آژانس با رژیم صهیونیستی بسته و صادر شد.

آیت‌الله خاتمی افزود: اطلاعات آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره فعالیت های هسته ای صلح آمیز ایران، از سوی رژیم صهیونیستی تهیه شده و مطلقاً بی طرفانه نیست و جانبدارانه است.

خطیب نماز جمعه تهران با تاکید بر اینکه هدف از صدور قطعنامه ضد ایرانی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی گرفتن امتیاز در مذاکرات است، افزود: دشمنان انقلاب اسلامی ایران بیش از ۴۰ سال است که این ملت را امتحان کرده اند؛ این ملت  به کسی باج نمی دهد و بر دهن زورگو می‌زند.  

قطعنامه پیشنهادی آمریکا و تروئیکای اروپا ضد ایران، روز چهارشنبه به‌رغم مخالفت جدی چین و روسیه در نشست فصلی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تصویب رسید. 

این قطعنامه پس از رأی‌‌گیری با 30 رأی موافق، 2 رأی مخالف (روسیه و چین) و 3 رأی ممتنع (هند، لیبی و پاکستان) به تصویب رسید.
وزارت امورخارجه ایران درپی تصویب قطعنامه ضدایرانی در شورای حکام آژانس اعلام کرد: این قطعنامه براساس گزارش شتابزده و غیرمتوازن مدیرکل آژانس و مبتنی بر اطلاعات دروغین و ساختگی رژیم صهیونیستی صورت گرفته و نتیجه‌ای جز تضعیف روند همکاری و تعاملات جمهوری اسلامی ایران با آژانس در برنخواهد داشت. 

رئیسی: مقابل شورای حکام از موضع خود عقب‌ نمی نشینیم

کلیدواژه