جوزا 24, 1401 16:13 Asia/Kabul

«کونیکو یامامورا» تنها مادر ژاپنی شهید دفاع مقدس که مسیر آیین بودا تا تشرف به اسلام را با سختی های بسیار پیموده، این روزها در بیمارستانی در تهران بستری است.

به گزارش رادیو دری؛ پیمان جبلی رئیس سازمان صداوسیما از خانم «کونیکو یامامورا»  مادر شهید محمد بابایی عیادت کرد.

این در حالی است که شب گذشته برخی خبرگزاری‌ها از درگذشت کونیکو یامامورا خبر داده بودند.

«کونیکو یامامورا»  مادر شهید محمد بابایی ۲۱ ساله بود که مسلمان شد و همراه همسرش به ایران آمد و اکنون بیش از پنجاه سال است که در ایران زندگی می کند .

«کونیکو یامامورا»  مادر شهید محمد بابایی  

کونیکو یامامورا که یک دختر بودایی بوده است بیش از 50 سال قبل با یک جوان ایرانی مسلمان در ژاپن آشنا شد که این آشنایی به رغم مخالفت جدی خانواده اش به ازدواج ختم شد.

 او مدتی پس از ازدواج به ایران آمد و این توفیق را یافت که همه وقایع انقلاب اسلامی ایران را از نزدیک به چشم ببیند؛ هم شاهد پیروزی انقلاب اسلامی بود و هم سالهای جنگ و دفاع مقدس و در همین سال ها فرزند ۱۹ ساله اش - محمد - را هم در جنگ تقدیم اسلام و انقلاب کرد.

«کونیکو یامامورا»  مادر شهید محمد بابایی  

او در همه سال های زندگی در ایران یک بانوی فعال در حوزه های فرهنگی ، اجتماعی بوده است. یامامورا از 17 سال قبل عضو انجمن حمایت از قربانیان سلاح‌های شیمیایی در ایران است و برای جانبازان شیمیایی ایرانی که در دفاع مقدس سلامت خود را از دست دادند نیز فعالیت های گسترده ای کرده است.

او حتی یک بار در مسابقات پارالمپیک در زادگاهش ،ژاپن، سرپرستی و پرچمداری نمادین تیم ایران را بر عهده گرفت.

زندگی پر فراز و نشیب و شگفت انگیز این دختر اصالتا بودایی، اما تازه مسلمان دیروز و مادر شهید دفاع مقدس و بانوی فعال فرهنگی اجتماعی امروز در جامعه ایران را رضا امیرخانی و حمید حسام دو داستان نویس ایرانی در قالب کتابی با نام «مهاجر سرزمین آفتاب» به زیبایی روایت کرده اند.

 برای سلامتی این بانوی مجاهد دعا کنیم.

 

کلیدواژه