جوزا 29, 1401 08:32 Asia/Kabul
  • غریب آبادی: تکرار ادعاهای بی سند و مدرک علیه ایران، اعتبار سازمان ملل را خدشه دار می‌کند
    غریب آبادی: تکرار ادعاهای بی سند و مدرک علیه ایران، اعتبار سازمان ملل را خدشه دار می‌کند

دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در واکنش به گزارش حقوق بشری دبیرکل سازمان ملل تاکید کرد: تکرار ادعاهای بی سند و مدرک علیه ایران، اعتبار سازمان ملل را خدشه دار می‌کند

دبیرکل سازمان ملل با تکیه بر ادعاها درخصوص وضعیت حقوق بشر در ایران در گزارشی نسبت به اجرای قوانین حقوق بشری در ایران انتقاد کرد.

گوترش همچنین از جمهوری اسلامی ایران خواسته است تا با گزارشگران ویژه حقوق بشر این سازمان همکاری کند.

درحالی‌که مقامات ایران  بارها تاکید کرده‌اند که گزارش های  حقوق بشری علیه ایران بر مبنای شواهد ساختگی و غیر مستند تهیه می‌شود،  "رابرت مالی "  نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران با انتشار یک توئیت از عملکرد کارشناسان سازمان ملل، به‌ ویژه گزارشگر حقوق بشر در ایران قدردانی کرد.

به گزارش رادیو دری، «کاظم غریب آبادی»،  دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، در واکنش به گزارش " انتونیو گوترش "  دبیرکل سازمان ملل متحد از وضعیت حقوق بشر ایران، در توییتر نوشت: نیم نگاهی به گزارش دبیرکل که کمتر از یک درصد از نظرات ایران در آن لحاظ شده، کافیست تا ادعای وی درخصوص این که این گزارش حاوی اطلاعات ارائه شده از سوی دولت ایران نیز است، رد شود. دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در ادامه نوشت؛ کپی و پیست کردن ادعاهای بی اساس و سر هم بندی شده "جاوید رحمان"، گزارشگر به اصطلاح ویژه وضعیت حقوق بشر در ایران، اعتبار سازمان ملل را خدشه دار می‌کند.

گزارش  وضعیت حقوق بشر درایران ؛ گزارشی مغرضانه و با اهداف سیاسی

کلیدواژه