سرطان 02, 1401 18:56 Asia/Kabul
  • امیرعبداللهیان: ایران آماده دستیابی به یک توافق پایدار است
    امیرعبداللهیان: ایران آماده دستیابی به یک توافق پایدار است

وزیر امور خارجه ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران با حسن نیت آماده دستیابی به یک توافق پایدار است.

به گزارش رادیو دری؛ «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه ایران و «وانگ یی» وزیر امور خارجه چین روز پنجشنبه در تماس تلفنی در خصوص روند مناسبات دوجانبه و برخی مسائل منطقه ای و بین المللی مورد اهتمام مشترک از جمله مذاکرات رفع تحریم ها گفت وگو و تبادل نظر کردند.

وزیر امور خارجه ایران با اشاره به مذاکرات رفع تحریم ها، قطعنامه سیاسی آژانس بین المللی انرژی اتمی را غیر سازنده دانست و تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا با حسن نیت و جدیت به یک توافق پایدار و با حفظ منافع ملت ایران دست یابد.

امیرعبداللهیان ضمن تشکر از دعوت چین از جمهوری اسلامی ایران برای حضور «سید ابراهیم رئیسی» در اجلاس بریکس،ضمن استقبال از ابتکار توسعه و امنیت جهانی ارایه شده از سوی پکن، ابراز امیدواری کرد دوره ریاست چین بر بریکس موجب گسترش تقویت همکاری های چند جانبه گردد.

وزیر امور خارجه ایران گفت و گوی مقامات دو کشور را بستر مناسبی در جهت همفکری برای توسعه مناسبات میان تهران و پکن دانست و افزود: امیدوار هستیم با توجه به مهار پاندمی کرونا، روند توسعه روابط بین دو کشور از جمله در زمینه حمل و نقل هوایی و تبادلات دانشجو هر چه سریعتر تسهیل گردد.

وانگ‌ یی وزیر امور خارجه چین نیز ضمن استقبال از حضور «سید ابراهیم رئیسی» رئیس جمهوری اسلامی ایران در اجلاس بریکس، هدف این گفت و گوها را توجه به بازارهای نوظهور و همبستگی اقتصادی کشورهای درحال توسعه دانست.

وزیر امور خارجه چین با رد یکجانبه گرایی در فضای بین المللی، وجود مشارکت راهبردی جامع با ایران را برای توسعه مناسبات میان دو کشور مفید و سازنده ارزیابی کرد.

وانگ‌یی با اعلام حمایت از تداوم مذاکرات هسته ای و تنش‌زا بودن قطعنامه سیاسی آژانس بین المللی انرژی اتمی، ابراز امیدواری کرد مسیر دیپلماسی و گفت و گو به حصول توافق در مذاکرات وین منجر شود.

اولیانوف: فرصت‌ ازسرگیری مذاکرات وین برای لغو تحریم ها وجود دارد

ادعای بورل؛ دنبال پایان دادن به بن‌بست مذاکرات وین هستیم

کلیدواژه