سرطان 05, 1401 12:24 Asia/Kabul
  • رئیسی: ایران میز مذاکره را ترک نخواهد کرد
    رئیسی: ایران میز مذاکره را ترک نخواهد کرد

رئیس جمهوری اسلامی ایران گفت: ایران میز مذاکرات لغو تحریم ها را ترک نمی کند.

به گزارش رادیو دری، «سید ابراهیم رئیسی» رئیس جمهوری اسلامی ایران شنبه شب در ششمین گفت و گوی تلویزیونی خود با مردم پس از ریاست بر قوه مجریه ایران درباره سفر مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به تهران با بیان اینکه ایران قصد تعطیلی مذاکره را ندارد اما ازمواضع خود عقب نشینی نمی کند، گفت: سیاست ما رفع تحریم هاست و این تحریم ها سریعتر باید رفع شود، زیرا ظالمانه است.

رئیس جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه طرف مقابل باید به تعهدات خود بازگردد، افزود: علاوه بر مسیر مذاکرات، مسیر خنثی سازی تحریم ها را نیز دنبال می کنیم. 

رئیسی قطعنامه علیه ایران در شورای حکام و در جریان مذاکرات لغو تحریم ها را اقدامی نادرست خواند و گفت: آژانس بین المللی انرژی اتمی پانزده بار تایید کرده بود که انحرافی در فعالیت هسته ای ایران وجود ندارد.

رییس جمهوری اسلامی ایران در ادامه این گفت وگو درباره تعامل ایران با همسایگان گفت: سیاست تعامل با همسایگان اولویت ماست؛با ۱۸ کشور قرارداد داریم که ۲/۵ میلیارد دلار خدمات فنی و مهندسی به آنها صادر کنیم.

رئیسی با اعلام اینکه ایران در سه ماه گذشته ، ۲۰ درصد رشد تجاری با همسایگان داشته است، تصریح کرد: صادرات نفتی علیرغم تحریم ها در شرایط خوبی است.  

رئیس جمهوری اسلامی ایران درباره درآمدهای نفتی دولت ایران نیز گفت: در حال حاضر وضعیت فروش نفت مناسب است و برای بازگرداندن ارز حاصل از صادرات نفتی و غیر نفتی تلاش می کنیم.

رئیسی گفت: باب سرمایه گذاری در کشور باز است و از ۵ تا۲۰ میلیارد دلار برای سرمایه گذاری تفاهم شده است. 

امیرعبداللهیان: گفت‌ وگو با بورل ثمربخش بود

شمخانی: به‌دنبال توافقی قوی، قابل اتکاء و پایدار هستیم

کلیدواژه