سرطان 08, 1401 08:39 Asia/Kabul
  • رئیسی: طالبان با تشکیل دولتی فراگیر موجبات ‌آرامش و توسعه را در افغانستان فراهم آورند
    رئیسی: طالبان با تشکیل دولتی فراگیر موجبات ‌آرامش و توسعه را در افغانستان فراهم آورند

ابراهیم رئیسی،رییس جمهور اسلامی ایران در دیدار «ندیم رضا» رئیس کمیته مشترک رؤسای ستاد ارتش پاکستان اظهار داشت: لازم است طالبان با تشکیل دولتی فراگیر در افغانستان، موجبات ‌آرامش و توسعه در این کشور را فراهم آورند.

به گزارش رادیو دری،  سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر سه‌شنبه در دیدار «ندیم رضا» رئیس کمیته مشترک رؤسای ستاد ارتش پاکستان با تشکر از همکاری دولت و ارتش پاکستان برای ارتقای شرایط امنیتی در خطوط مرزی دو کشور اظهار داشت: مناسبات خوب نیروهای مسلح دو کشور زمینه‌ها و شرایط امنیتی نسبتاً مناسبی را در مرزهای دو کشور بوجود آورده است.

رئیس جمهور در ادامه سخنانش با بیان اینکه دو دهه حضور نیروهای آمریکا و ناتو در افغانستان ثمره‌ای جز کشتار و ویرانی برای این کشور نداشت، تصریح کرد: لازم است طالبان با تشکیل دولتی فراگیر در افغانستان به نحوی که همه اقوام و گروه‌ها در آن مشارکت داشته باشند، موجبات ‌آرامش و توسعه در این کشور را فراهم آورند.

«ندیم رضا» نیز در این دیدار با بیان اینکه به عنوان رئیس کمیته مشترک رؤسای ستاد ارتش پاکستان همواره بر این اعتقاد بوده‌ام که ایران‌ دوستی صمیمی برای پاکستان است، گفت: سفرهای دیپلماتیک پرشمار مقامات پاکستانی در یک ماه گذشته به ایران، گواه علاقمندی ما به گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران است.

رئیسی: مردم افغانستان باید در کشورشان دولتی فراگیر داشته باشند

کلیدواژه