سرطان 08, 1401 14:43 Asia/Kabul
  • رئیسی: روابط ایران و ترکمنستان به سرعت رو به گسترش است
    رئیسی: روابط ایران و ترکمنستان به سرعت رو به گسترش است

رئیس جمهوری اسلامی ایران در دیدار رئیس مجلس ترکمنستان تاکید کرد : روابط ایران و ترکمنستان بر پایه همکاری‌های گسترده و اعتماد متقابل به سرعت در حال گسترش است.

به گزارش رادیو دری، " سید ابراهیم رئیسی" رئیس جمهوری اسلامی ایران که به منظور شرکت در ششمین اجلاس سران کشورهای ساحلی خزر به ترکمنستان سفر کرده است امروز ( چهارشنبه ) با «قربانقلی بردی محمداف» رئیس مجلس ترکمنستان دیدار کرد.

رئیس جمهوری اسلامی ایران در این دیدار با اشاره به فرارسیدن سی‌امین سال برقراری روابط دیپلماتیک بین دو کشور گفت: دو کشور ظرفیت‌های مناسبی برای ارتقای سطح همکاری با یکدیگر دارند.

رئیسی افزود: دولت سیزدهم در عرصه سیاست خارجی برنامه ویژه‌ای برای توسعه روابط همسایگی دارد و روابط ایران و ترکمنستان بر همین اساس بر پایه همکاری‌ های گسترده و بر اساس اعتماد متقابل به سرعت در حال گسترش است.

رئیس مجلس  ترکمنستان نیز در این دیدار با قدردانی از تلاش‌های دولت ایران در چند ماه گذشته برای تحکیم و گسترش روابط با این کشور گفت: دو کشور در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، تجاری و فرهنگی از اشتراکات و ظرفیت‌ها فراوانی برخوردارند که زمینه مناسبی را برای افزایش و ارتقای هر چه بیشتر سطح روابط فراهم کرده است.

«قربانقلی بردی محمداف» اضافه کرد: ترکمنستان به دنبال گشودن صفحه جدیدی در روابط با جمهوری اسلامی ایران است.

رئیسی: دیدگاه ایران و ترکمنستان نسبت به افغانستان نزدیک به هم است

کلیدواژه