سرطان 11, 1401 14:35 Asia/Kabul
  • امیرعبداللهیان: مخالف هرگونه اقدام نظامی با هر توجیهی هستیم
    امیرعبداللهیان: مخالف هرگونه اقدام نظامی با هر توجیهی هستیم

وزیر امور خارجه ایران در بدو ورود به دمشق گفت: نگرانی‌های کشور همسایه خود ترکیه را درک می‌کنیم و قویا مخالف هرگونه اقدام نظامی با هر توجیهی هستیم.

به گزارش رادیو دری، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پس از ورود به فرودگاه دمشق برای دیدار و گفت‌‌وگو با مقامات عالیرتبه سوریه در جمع خبرنگاران ضمن ابراز خرسندی از حضور در سوریه گفت: اقدام روز جاری رژیم صهیونیستی و تجاوز آن به تمامیت ارضی سوریه را قویا محکوم می‌کنیم. در کنار تحریم‌هایی که علیه مردم مقاوم سوریه اعمال می‌شود، صهیونیست‌ها به دنبال بی ثبات سازی و افزایش مشکلات مردم در سوریه هستند.

امیرعبداللهیان بیان کرد: اکنون که مردم سوریه در حال بازگشت به شهرها و منازل مسکونی خود هستند، می‌خواهند با این اقدامات خودشان دمشق را به صورت نادرست، ناامن جلوه دهند.

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران با بیان اینکه مردم و دولت و رهبری سوریه در دفاع از تمامیت ارضی کشورشان با قدرت عمل می‌کنند،تصریح کرد: ما نگرانی‌های کشور همسایه خود ترکیه را درک می‌کنیم، قویا مخالف هرگونه اقدام نظامی با هر توجیهی هستیم و برای حل سوءتفاهمات موجود بین سوریه و ترکیه از مسیر دیپلماسی و گفت‌وگوی سیاسی تلاش می‌کنیم.

«فیصل المقداد» وزیر خارجه سوریه نیز در حاشیه مراسم استقبال از وزیر امور خارجه ایران گفت: سوریه در پیگیری جدی پرونده هسته‌ای در کنار ایران است و از موضع آن در این زمینه حمایت می‌کند.

وزیر خارجه سوریه در ادامه با اشاره به تداوم حملات رژیم صهیونیستی به سوریه و اقدامات مختلف آن برای تضعیف محور مقاومت تاکید کرد که در سایه تحولات عمیق جهانی، باید این تحولات مورد بررسی قرار گیرد.

«حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه ایران صبح امروز (شنبه) و پس از سفیر چند روز پیش به ترکیه،تهران را به مقصد دمشق ترک کرد. 

امیرعبداللهیان در هفته‌ای که گذشت نیز سفری چند ساعته به ترکیه داشت و با وزیر خارجه و رئیس جمهور این کشور دیدار و درباره تحولات سوریه نیز گفت‌وگو کرد.

امیرعبداللهیان: هدف از سفر به سوریه صلح و امنیت در منطقه است

کلیدواژه