سرطان 12, 1401 07:47 Asia/Kabul
  • امیرعبداللهیان: ادعای غربی‌ها مبنی بر تلاش برای ثبات در سوریه واقعی نیست
    امیرعبداللهیان: ادعای غربی‌ها مبنی بر تلاش برای ثبات در سوریه واقعی نیست

وزیر امور خارجه ایران با محکوم کردن حملات رژیم صهیونیستی به سوریه گفت: برخورد نکردن با اقدامات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد ادعای غربی‌ها مبنی بر تلاش برای ثبات در سوریه واقعی نیست.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران روز شنبه به منظور گفت‌ وگو و تبادل نظر با مقامات عالی سوریه وارد دمشق شد و در فرودگاه مورد استقبال فیصل المقداد وزیر امور خارجه این کشور قرار گرفت.

به گزارش رادیو دری، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز شنبه در دیدار بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در دمشق، سکوت کشورهای مدعی غرب در برابر اقدامات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی را نشان دهنده استانداردهای دوگانه این کشورها خواند.

وزیر امور خارجه ایران همچنین با تاکید بر حل مشکلات منطقه از طریق گفت وگو و همکاری تصریح کرد، ایران با توسل به عملیات نظامی برای رفع مشکلات مخالف است.

امیرعبداللهیان همچنین با قدردانی از تلاش‌های دولت و رییس جمهوری سوریه در تحکیم وحدت ملی، تمامیت ارضی و حاکمیت این کشور افزود: مخالفان تمامیت ارضی و حاکمیت سوریه تلاش دارند وضعیت این کشور را به هم بریزند.

بشار اسد رئیس جمهوری سوریه نیز در این دیدار سفر وزیر امور خارجه ایران به دمشق در شرایط کنونی را با توجه به تحولات منطقه‌ای و جهانی با اهمیت خواند و اظهار کرد، وضعیتی در حال شکل گیری است که موازنه را در منطقه به نفع ما تغییر می‌دهد.

بشار اسد اقدامات کشورهای غربی را با هدف تحریک اوضاع در سوریه به منظور تسویه حساب، رقابت و امتیازگیری از طرف‌های دیگر محکوم کرد.

رئیس جمهوری سوریه فلسطین را موضوع مورد توجه مشترک جمهوری اسلامی ایران و سوریه خواند و یادآور شد، با توجه به فشارها بر روی کشورهای محور مقاومت، یک هم‌پیمانی شکل گرفته که هم‌پیمانی اراده‌ها در رویارویی با نظام سلطه است و البته کشورهای کمی در دنیا دارای چنین اراده‌ای هستند.

امیرعبداللهیان: مخالف هرگونه اقدام نظامی با هر توجیهی هستیم

امیرعبداللهیان: هدف از سفر به سوریه صلح و امنیت در منطقه است

کلیدواژه