سرطان 13, 1401 12:37 Asia/Kabul
  • سازمان ملل، شماری از مهاجران افغان ساکن ایران را از بیمه سلامت حذف کرد
    سازمان ملل، شماری از مهاجران افغان ساکن ایران را از بیمه سلامت حذف کرد

کمیساریای عالی سارمان ملل، شماری از دارندگان بیمه سلامت مهاجران افغانستانی را که قشرهای آسیب پذیر محسوب می شوند از فهرست بیمه سلامت حذف کرده است.

به گزارش رادیو دری؛ مدیر کل اداره اتباع و مهاجران خراسان رضوی می گوید شماری از دارندگان بیمه سلامت مهاجران افغانستانی که قشرهای آسیب پذیر محسوب می شوند از این فهرست حذف شده‌اند و این مساله به اداره اتباع مربوط نمی شود.

سید علی قاسمی افزود: تصمیم گیرنده نهایی در این خصوص دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل در مرکز است.

وی اضافه کرد: کیمساریای سازمان ملل در امور پناهندگان با همکاری مسوولان در تهران در جلسات تخصصی به ارزیابی اشخاص واجد شرایط بیمه سلامت می پردازند و فهرست نهایی را کمیساریا تایید یا رد می کند.

به گفته مدیر کل اداره اتباع و مهاجران خراسان رضوی، سازمان ملل بر اساس بودجه ای که دارد مجبور به حذف کسانی است که مشکلات کمتری دارند یا در طول سال برای دریافت بیمه شان اقدام نمی کنند.

قاسمی اظهار کرد: اگر در حذف افراد از فهرست بیمه، اشتباهی روی داده باشد، با پیگیری دوباره به فهرست بازمی گردند.

ماها کاشور رئیس کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در مشهد نیز در این نشست خبری گفت: این هشتمین دوره بیمه سلامت است و این خدمات، فقط حدود 120 هزار نفر از اتباع افغانستانی را تحت پوشش قرار می دهد.

اتباع آسیب پذیر افغان در ایران به‌صورت رایگان و با پرداخت مبلغ کارمزد مصوب به دفاتر کفالت و یا پیشخوان دولت و اتباع غیرآسیب پذیر با پرداخت دو میلیون و 28 هزار تومان  برای هر نفر، تحت پوشش اداره کل بیمه سلامت قرار می‌گیرند.

 در طرح بیمه سلامت همه اعضای یک خانواده، از جمله فرزندان، همزمان باید ثبت ‌نام کنند و یک یا چند فرد از یک خانواده نمی‌توانند به تنهایی در این طرح شرکت کنند. 

 

120 هزار پناهجو در ایران از خدمات بیمه برخوردارند

برنامه‌ ریزی برای پوشش بیمه‌ای اتباع خارجی در ایران

 

کلیدواژه