سرطان 17, 1401 13:09 Asia/Kabul

مراسم عبادی - سیاسی برائت از مشرکین، امروز (جمعه) با قرائت آیات برائت از مشرکین و حضور گسترده زائران بیت‌الله الحرام در بزرگترین چادر زائران ایرانی در صحرای عرفات برگزار شد.

به گزارش رادیو دری، حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، پیام حج رهبر معظم انقلاب اسلامی را در این مراسم قرائت کردند.

در این مراسم همچنین شعار‌های ضد استکباری و ضد صهیونیستی زائران بیت الله الحرام در حمایت از فلسطین و فلسطینیان و همچنین تاکید بر وحدت امت اسلامی سر داده شد.

حجاج شرکت‌کننده در مراسم برائت از مشرکین، در قطعنامه‌ای ۵ ماده‌ای، آزادی قدس شریف را آرمان و اولویت بی‌بدیل امت اسلامی دانستند و هرگونه عادی‌سازی مناسبات با رژیم جنایتکار صهیونیستی را که باعث ایجاد خلل در صفوف یکپارچه مسلمانان می‌شود، محکوم کردند.

آنان همچنین در این قطعنامه، با یادآوری رسالت و نقش سازمان‌های بین‌المللی به ویژه سازمان ملل متحد، بر لزوم پایبندی به حق، عدالت و دفاع از حقوق ملت‌های مظلوم در برابر زیاده‌خواهی کشور‌های مستکبر و نظام سلطه، تأکید کردند.

قرائت دعای عرفه، بخش دیگری از مراسم امروز(جمعه) است که در عرفات برگزار خواهد شد.

مناسک حج تمتع امسال (1443 قمری) از سحرگاه روز پنج شنبه آغاز شد و بیش از یک میلیون زائر حج تمتع از کشورهای مختلف با حضور در مسجدالحرام، در حالی که لباس سفید احرام به تن کرده بودند، به سوی مسجدالحرام حرکت کرده و نوای «لبیک اللهم لبیک» سر دادند.

مراسم عرفه امروز در عربستان سعودی برگزار می شود

کلیدواژه