سرطان 26, 1401 16:36 Asia/Kabul
  • درصورت حمله به ایران، عمق رژیم صهیونیستی هدف قرار خواهد گرفت
    درصورت حمله به ایران، عمق رژیم صهیونیستی هدف قرار خواهد گرفت

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ایران گفت: در صورت حمله به تاسیسات حساس ایران، عمق رژیم صهیونیستی هدف قرار خواهد گرفت.

«کمال خرازی» رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ایران در مصاحبه با شبکه تلویزیونی الجزیره،افزود: اعلامیه قدس (سند مشترک آمریکا و رژیم صهیونیستی که پس از سفر بایدن به سرزمین‌های اشغالی به امضا رسید)، فقط یک بیانیه تکراری است که هیچ نتیجه‌ای در پی نخواهد داشت.
وزیر پیشین امورخارجه ایران تأکید کرد: رژیم صهیونیستی در مرحله ضعف قرار دارد و حمایت بایدن از این رژیم در وضعیت آن تغییری ایجاد نمی‌کند.

این مقام ارشد ایران افزود: هرگونه تعرض به امنیت ایران از کشور‌های همسایه با واکنش سخت ایران به این کشور‌ها و پاسخ مستقیم به رژیم صهیونیستی مواجه خواهد شد.

«جو بایدن» رئیس‌جمهوری آمریکا و «یائیر لاپید» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه در جریان سفر بایدن به سرزمینهای اشغالی، "بیانیه مشترک بیت‌المقدس" را امضاء و در آن بر لزوم توسعه روابط بیشتر رژیم تل آویو با کشورهای منطقه تأکید کردند. 
در این بیانیه آمده است که واشنگتن به امنیت رژیم اسرائیل و حفظ برتری نظامی [ادعایی] این رژیم در منطقه همچنان پایبند است و اجازه دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را نخواهد داد و آمریکا آماده است تا از تمام عناصر قدرت ملی خود برای اطمینان از این نتیجه استفاده کند.
خرازی همچنین گفت: ایران از اظهارات مقامات سعودی مبنی بر دراز کردن دست دوستی به سوی ایران استقبال می‌کند و آماده گفت وگو و احیای روابط معمول با این کشور است؛ ایران و عربستان دو کشور مهم در منطقه هستند و حل اختلافات بین این دو کشور به یک تحول منطقه‌ای منجر خواهد شد.
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ایران تصریح کرد: سخن گفتن از طرح ناتوی خاورمیانه، ایده‌ای سطحی است و عربستان تأکید کرد که این طرح موضوعیتی ندارد.

ایران: شورای امنیت با ماجراجویی اسراییل برخورد کند

کلیدواژه