سرطان 28, 1401 14:53 Asia/Kabul
  • رهبر معظم انقلاب: حمله به سوریه به ضرر منطقه و به نفع تروریستها خواهد بود
    رهبر معظم انقلاب: حمله به سوریه به ضرر منطقه و به نفع تروریستها خواهد بود

رهبر معظم انقلاب اسلامی با تاکید بر حفظ تمامیت ارضی سوریه فرمودند: هر گونه حمله نظامی در شمال سوریه قطعاً‌ به ضرر ترکیه، سوریه و همه منطقه و به نفع تروریستها خواهد بود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز (سه‌شنبه) در دیدار «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه و هیات همراه،  رژیم صهیونیستی را از عوامل اصلی ایجاد اختلاف بین کشورهای اسلامی برشمردند و افزودند: آمریکا و رژیم غاصب نمی‌توانند جلوی حرکت عمیق فلسطینی‌ها را بگیرند.

ایشان، عزت و عظمت امت اسلامی را در گرو عبور از اختلافات سلیقه‌ای و هوشیاری در مقابل سیاست‌های تفرقه‌افکن دانستند و گفتند: یکی از عوامل ایجاد اختلاف و دشمنی در منطقه، رژیم غاصب صهیونیستی است که آمریکا نیز از آن پشتیبانی می‌کند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی،‌ فلسطین را مساله اول دنیای اسلام برشمردند و تأکید کردند: با وجود اقبال بعضی دولتها به رژیم صهیونیستی، ملتها عمیقاً با این رژیم غاصب مخالف هستند.

دیدار رهبر معظم انقلاب با رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه- تهران

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه نباید به امریکا و رژیم صهیونیستی تکیه کرد گفتند: امروز نه رژیم صهیونیستی، نه آمریکا و نه دیگران نخواهند توانست جلوی حرکت عمیق فلسطینی‌ها را بگیرند و عاقبت کار به نفع مردم فلسطین خواهد بود.

ایشان در پاسخ به درخواست رئیس‌جمهوری ترکیه مبنی بر همکاری ایران برای مبارزه با گروههای تروریستی گفتند: جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم مطمئناً با ترکیه همکاری خواهد کرد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای امنیت ترکیه و مرزهای آن را امنیت ایران دانستند و گفتند: ترکیه نیز امنیت سوریه را امنیت خود بداند.

ایشان همچنین حجم و کیفیت مبادلات و همکاری های اقتصادی ایران و ترکیه را بسیار کمتر از ظرفیت‌های موجود خواندند و تأکید کردند: این مساله در مذاکرات بین رئیسان جمهوری دوکشور حل و فصل شود.

رهبر معظم انقلاب اسلامی افزایش همکاری های ایران و ترکیه در همه مسائل منطقه را مفید و لازم خواندند و افزودند: جمهوری اسلامی ایران همواره از دولت ترکیه در مسائل داخلی و در مقابل دخالتهای خارجی دفاع کرده‌ است.

استقبال رسمی رئیسی از «اردوغان»

 

ابراز تمایل اردوغان به برقراری رابطه با رژیم صهیونیستی

حمله ترکیه به مناطق مسکونی الرقه سوریه

کلیدواژه