سرطان 31, 1401 11:17 Asia/Kabul
  • آغاز بکار نخستین سامانه هویتی جهان اسلام با نام \
    آغاز بکار نخستین سامانه هویتی جهان اسلام با نام \"سعید\"

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: سامانه سعید به عنوان نخستین شبکه هویتی جهان اسلام و بستری برای شبکه "آی محسن" (شبکه خدمت رسانی) با محوریت استان کردستان، غرب ایران، آغاز به کار کرد.

به گزارش رادیو دری، حجت‌الاسلام «حمید شهریاری» دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی روز پنجشنبه در نشست با بانوان تقریبی کردستان در سنندج، تاسیس شبکه اعتماد در جهان اسلام و امکان اتصال سامانه‌های مختلف برای استفاده از خدمات تصدیق اصالت و عرضه خدمات الکترونیکی مختلف بصورت یکپارچه را از اهداف راه اندازی این سامانه اعلام کرد.
شهریاری افزود: با همراهی بانوان می توان افراد نیازمند را شناسایی و با اعتمادسازی لازم، بستر اتصال خیران به فقرای واقعی را فراهم کرد.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تصریح کرد: شبکه خدمت رسانی  سامانه سعید، "آی محسن" نام دارد که بستر آن در شبکه سعید فراهم است و برای افرادی که در شبکه سعید ثبت نام کنند، کارت شهروندی برای اعضای امت واحد اسلامی صادر می‌شود.
نخستین اجلاس منطقه‌ای وحدت اسلامی با عنوان "کردستان، نماد تحقق وحدت امت اسلامی و همزیستی اقوام و مذاهب" روز گذشته در شهر سنندج مرکز استان کردستان ایران برگزار شد.
به گفته دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، کردستان ایران امروزه بعد از ۴۰ سال به عنوان نماد همزیستی مسالمت آمیز اقوام و حتی مذاهب و وحدت معرفی شده است و شیعه و اهل سنت و اقوام ایرانی و ادیان دیگر با صلح و دوستی در کنار هم زندگی می کنند.

همگرایی جهان اسلام؛ از اهداف اصلی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

کلیدواژه