اسد 02, 1401 07:52 Asia/Kabul
  • رئیسی:صدور قطعنامه ضد ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی، اقدامی بحران‌ساز بود
    رئیسی:صدور قطعنامه ضد ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی، اقدامی بحران‌ساز بود

رئیس جمهوری اسلامی ایران گفت: صدور قطعنامه ضد ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی، اقدامی بحران‌ساز و با هدف ایجاد فشار ضد ملت ایران بود.

به گزارش رادیو دری به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، «سید ابراهیم رئیسی» رئیس جمهوری اسلامی ایران روز شنبه در گفت و گوی تلفنی «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه با تقبیح اقدامات و مواضع غیرسازنده آمریکا و کشورهای اروپایی ضد ایران افزود: صدور قطعنامه ضد ایران در آژانس بین المللی انرژی  اتمی موجب ضربه زدن به اعتماد سیاسی شده است.

رئیس شورای عالی امنیت ملی ایران تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران حصول توافق را در گرو حل و فصل کامل مسائل پادمانی و ارائه تضمین‌های لازم از جمله در قبال استمرار پایبندی معتبر طرف‌ها به توافق و تامین منافع اقتصادی ملت ایران می‌داند.

رئیس جمهوری اسلامی ایران همچنین با اشاره به رشد چشمگیر همکاری‌های سیاسی و اقتصادی ایران با کشورهای مختلف جهان، تحریم‌های آمریکا ضد ایران را به ضرر اقتصاد جهانی به خصوص اروپا دانست.

رئیسی با نفی اصالت جنگ در حل اختلاف بین کشورها و لزوم اعتمادسازی امنیتی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران آماده نقش آفرینی در پایان بخشیدن به درگیری‌ها در اوکراین و حل و فصل مسائل از طریق گفت وگوهای سیاسی است.

«امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه نیز با تاکید بر اهمیت نقش‌آفرینی جمهوری اسلامی ایران در به ثمر رسیدن روندهای سیاسی در منطقه گفت: دولت فرانسه از موضع ایران مبنی بر مخالفت با عملیات نظامی برخی کشورهای منطقه ضد سوریه حمایت می‌کند.

رئیس جمهور فرانسه همچنین بر تداوم نقش‌آفرینی کشورش در مسیر به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته‌ای تاکید کرد.

امیرعبداللهیان: قطعنامه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شتابزده و سیاسی است

کلیدواژه