اسد 06, 1401 09:27 Asia/Kabul
  • سرلشکر سلامی: فناوری هدایت موشک بالستیک را در شرایط تحریم بدست آوردیم
    سرلشکر سلامی: فناوری هدایت موشک بالستیک را در شرایط تحریم بدست آوردیم

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: فناوری هوش مصنوعی هدایت پهپاد و فناوری هدایت موشک‌های بالستیک را در شرایط تحریم به دست آوردیم.

به گزارش رادیو دری، سرلشکر «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عصر چهارشنبه در همایش دانشجویی طرح ولایت در مشهد استان خراسان رضوی (شمال شرق ایران) با بیان اینکه تحریم های ضد ایران هیچ تاثیری در پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران نداشته است، به پیشرفتهای ایران در حوزه هوش مصنوعی اشاره کرد و گفت: با فناوری هوش مصنوعی یک پهپاد می تواند از هر نقطه بیش از ۲۰۰۰ کیلومتر مسافت را طی کند و هدف متحرک و یا نقطه خاصی را مورد هدف قرار دهد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه راهبرد دشمن درخصوص تداوم تحریم ها ضد ایران تغییر نکرده است، افزود: تحریم اقتصادی، فشار حداکثری برای انزوا، عملیات روانی، جنگ رسانه ای، تهاجم فرهنگی و تلاش برای برهم زدن ثبات داخلی و فوران تروریسم در منطقه برخی از اقدامات دشمن در مقابله با انقلاب اسلامی ایران است.

سردار سلامی با اشاره به اینکه در زمانی که انقلاب اسلامی ایران پیروز شد ۴۰ درصد قدرت اقتصادی در دست آمریکا بود ولی امروز به ۲۰ درصد کاهش یافته است، خاطر نشان کرد: ما در مقابل کشوری هستیم که بودجه نظامی آن بیش از ۷۰۰ میلیارد دلار و به اندازه همه کشورهای دنیا است، اینها نشان می‌دهد که اراده چه کشوری را سلب کردیم و به پایگاه نظامی چه کشوری حمله کردیم.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران تصریح کرد: کار انقلاب اسلامی ایران، پراکنده سازی و متفرق کردن و وسعت دادن به جبهه مقاومت بود و اکنون در لبنان مقاومتی شکل گرفته است که تاثیر منطقه ای دارد، در سوریه، عراق و یمن نیز چنین قدرت های ایجاد شده اند.

سرلشکر سلامی: با تفکر بسیجی خط مقدم فناوری دنیا را فتح می‌کنیم

کلیدواژه