اسد 06, 1401 14:02 Asia/Kabul
  • تجزیه کشور‌های اسلامی با اختلاف افکنی مهم‌ترین طرح دشمن است
    تجزیه کشور‌های اسلامی با اختلاف افکنی مهم‌ترین طرح دشمن است

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی،تجزیه کشور‌های اسلامی با اختلاف افکنی را مهم‌ترین طرح دشمن دانست.

به گزارش رادیو دری؛ حجت‌الاسلام والمسلمین «حمید شهریاری»دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی روز چهارشنبه در دهمین اجلاس رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران  در تهران تصریح کرد: دشمن امروز نیز دست از تقسیم کشور‌ها برنداشته و آن را در عراق، یمن، لبنان و سوریه دنبال می‌کند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ابزار دشمن برای دنبال کردن طرح راهبردی کشور سازی را ایجاد اختلاف میان اقوام، مذاهب و گروه‌ها دانست و گفت: اگر می‌خواهیم این طرح دشمن را خنثی کنیم، باید به دنبال تشکیل امت واحده اسلامی و یکپارچگی منطقه‌ای باشیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین شهریاری، اسلام هراسی، شیعه هراسی و ایران هراسی را سه هدف دشمن برشمرد و افزود: اسلام هراسی در اروپا دنبال می‌شود تا پیام امام خمینی(ره) تحت شعاع قرار گیرد و در همین راستا استکبار جهانی با کمک ۶ سازمان اطلاعاتی، داعش را به وجود آورد تا چهره‌ای خشن از اسلام ارائه دهد، ولی با مجاهدت مقاومت اسلامی ریشه این توطئه خشکانده شد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ادامه داد: دشمن برای شیعه هراسی نیز طرح‌های همه جانبه‌ای همانند ایجاد شیعه انگلیسی و متهم کردن ایران به شیعه سازی کشور‌های اسلامی را دنبال می‌کند و با ایجاد شیعه انگلیسی به دنبال توهین به مذاهب اسلامی به ویژه اهل سنت هستند تا این کشور‌ها را در برابر ایران قرار دهند.

حجت‌الاسلام والمسلمین شهریاری افزود: سومین پروژه دشمن، ایران هراسی در کشور‌های همجوار است.

یکی از حربه‌های آمریکا اتهام ایرانی سازی کشور‌های اسلامی است و برای مقابله با این توطئه رایزنان فرهنگی می‌توانند در حوزه فرهنگ، از بومیان منطقه به ویژه اهل سنت استفاده کنند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی: رشد تفکر تکفیری باعث تفرقه و جدایی می شود

کلیدواژه