اسد 12, 1401 13:06 Asia/Kabul
  • اعلام شرایط ثبت‌نام دانش‌آموزان مهاجر فاقد مدارک قانونی معتبر در ایران
    اعلام شرایط ثبت‌نام دانش‌آموزان مهاجر فاقد مدارک قانونی معتبر در ایران

اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور ایران با انتشار اطلاعیه‌ای، شرایط ثبت‌نام دانش آموزان مهاجر فاقد مدارک قانونی معتبر را اعلام کرد.

به گزارش رادیو دری، در اطلاعیه شماره یک اداره کل اتباع و مهاجران خارجی وزارت کشور ایران برای چگونگی ثبت نام اتباع و مهاجران خارجی بدون مدرک آمده است: به اطلاع کلیه اتباع و مهاجرین خارجی بدون مدرک می‌رساند، برای ثبت نام فرزندان لازم التعلیم خود در مدارس اقدامات ذیل انجام شود:

الف) طبق بخشنامه آموزشی ابلاغ شده از سوی وزارت آموزش و پرورش، دانش آموزان دارای برگه حمایت تحصیلی سال گذشته (۱۴۰۱-۱۴۰۰) می‌توانند با همان برگه قبلی در واحد آموزشی ثبت نام کنند. سپس از ابتدای آبان ماه/ عقرب برای تجدید برگه و دریافت برگه حمایت تحصیلی سال (۱۴۰۲-۱۴۰۱) به منظور اخذ نوبت از اول آبان ماه نشانی اینترنتی kanoonnobat.ir مراجعه و برای دریافت برگه سالجاری نوبت دریافت کنند.

ب) طبق بخشنامه مزبور، دانش آموزان دارای برگه حمایت تحصیلی سال گذشته (۱۴۰۱-۱۴۰۰) که مقطع تحصیلی آن‌ها تغییر داشته، می‌بایست برگه حمایت تحصیلی سالجاری (۱۴۰۲-۱۴۰۱) را دریافت کنند؛ لذا برای اخذ نوبت از ۲۰ مرداد/اسد به نشانی اینترنتی kanoonnobat.ir مراجعه و نوبت دریافت کنند.

ج) دانش آموزان متقاضی اول ابتدایی دارای سنین ۶ تا ۸ سال که در "طرح بازشماری" شرکت کزده اند مشروط به ثبت نام در طرح مذکور برای اخذ نوبت از ۲۰ مرداد/اسد به نشانی اینترنتی kanoonnobat.ir مراجعه و برای تجدید برگه در دفتر تعیین شده نوبت دریافت کنند.

د) اتباع افغانستانی ثبت نام شده در "طرح سرشماری" که دارای فرزند در سن تحصیلی هستند به دفاتر کفالت مراجعه نکنند و منتظر ابلاغیه صادره از سوی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور بمانند.

شیوه نامه اجرایی ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی در ایران ابلاغ شد

کلیدواژه