اسد 15, 1401 17:13 Asia/Kabul
  • رئیسی: امروز راهپیمایی اربعین جلوه‌ای از جبهه مقاومت بین‌المللی است
    رئیسی: امروز راهپیمایی اربعین جلوه‌ای از جبهه مقاومت بین‌المللی است

 رئیس جمهوری اسلامی ایران گفت: راهپیمایی اربعین جلوه‌ای از جبهه مقاومت بین‌المللی بوده و قلب‌های بسیاری از مسلمانان در جهان اسلام را در گرداگرد نماد مقاومت و ایستادگی بصیرت‌آفرین یعنی حسین‌بن علی(ع) جمع کرده است.

به گزارش رادیو دری، «سید ابراهیم رئیسی» رئیس جمهوری اسلامی ایران در پیامی به کاروان زائران اربعین حسینی که از مشهد مقدس با پای پیاده عازم کربلا هستند و قرار است این مسیر را در مدت ۷۲ روز طی کنند، تصریح کرد: در راهپیمایی اربعین، هم "ایمان و اعتقاد قلبی" موج می‌زند، هم "عشق و محبت" و این هم‌افزایی و همکاری مردم از کشورهای مختلف جهان به دور از کشمکش‌ها و اختلافات، جلوه‌ای از ویژگی‌های ولایی مکتب اهل بیت (علیم‌السلام) است.
در پیام رئیس جمهوری اسلامی ایران آمده است: اربعین حسینی، حماسه‌ای جاری برای همیشه‌ تاریخ است که قلب‌های رهروان آزاده را صیقل می‌دهد، عزم‌های مجاهدان در راه حق را راسخ می‌نماید و صدای پیروزی ابدی حسینیان زمان را در فضای عالم طنین‌انداز می‌کند.
در این پیام آمده است: اربعین نماد و نمودی است که عاشورا و پیام حسین‌بن علی(ع) همواره بماند و به همین جهت برگزاری باشکوه این راهپیمایی عظیم عاشقان حسینی توجه جهانیان را به پیام عاشورا جلب کرده است.
۲۰ صفر ۱۴۴۴ هجری قمری (۱۷ سپتامبر ۲۰۲۲) / 26 سنبله، اربعین شهادت حضرت امام حسین (ع) امام سوم شیعیان جهان و یاران باوفای ایشان در صحرای کربلا است و زائران در این روز برای حضور در مراسم اربعین حسینی (ع) وارد شهر کربلا در جنوب عراق می‌شوند.
شمار زیادی از مسلمانان و پیروان ادیان الهی دیگر در سال‌های گذشته، از چند روز مانده به اربعین شهادت حضرت امام حسین (ع)، با پیاده‌روی از شهر نجف و همچنین دیگر شهرهای عراق، خود را به مرقد مطهر ایشان در کربلای معلی می‌رساندند.

 

کلیدواژه