اسد 16, 1401 18:17 Asia/Kabul
  • تسلیت عاشورای حسینی و شهادت امام حسین(ع) و یاران با وفایش
    تسلیت عاشورای حسینی و شهادت امام حسین(ع) و یاران با وفایش

روز دوشنبه 17 اسد 1401 ،دهمین روز ماه محرم سال 1444 هجری قمری، عاشورای حسینی و شهادت امام حسین (ع) و یاران باوفایش است.

روز دهم محرم، سالروز شهادت سالار شهیدان، حضرت امام حسین (ع) امام سوم شیعیان است که در دهم محرم سال 61 هجری قمری در کربلا در سن 57 سالگی، شهید شدند.

حضرت امام حسین (ع) در بیان روز واقعه کربلا و در راه مکه به کربلا، تا هنگام شهادت، به صراحت تاکید کردند: "مقصود من از حرکت؛ رسوا ساختن حکومت ضد اسلامى یزید و برپا داشتن امر به معروف و نهى از منکر و ایستادگى در برابر ظلم و ستمگرى است و جز حمایت قرآن کریم و زنده داشتن دین اسلام ناب محمدى هدف دیگری نیست."

این ماموریتی بود که خداوند متعال به حضرت امام حسین (ع) واگذار کرده بود و برای این اجرای این ماموریت در ظهر عاشورا به همراه یاران با وفایش پس از اقامه نماز ظهر، به دست یزیدان، شهید شدند.

مردم خداجو و مومن ایران اسلامی در ایام ماه محرم به ویژه در شب و روز تاسوعا و عاشورای حسینی با حضور در حسینه ها و مساجد عزاداری می کنند.

نوحه خوانی، سینه و زنجیر زنی و سخنرانی درباره جایگاه و شخصیت حضرت امام حسین (ع)، و حضرت ابوالفضل عباس(ع)، از برنامه های مهم مردم مومن و حسینی ایران اسلامی در شب و روز سالروز شهید شدن قمر بنی هاشم و سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع)، است.

امسال هیات‌ها، مساجد و تکیه های عزاداری در سراسر ایران به علت شیوع ویروس کرونا، مراسم خود را در فضای باز و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار کردند.

رادیو دری، صدای جمهوری اسلامی ایران مرکز خراسان رضوی ، فرارسیدن سالروز شهادت حضرت امام حسین (ع) را به همه مسلمانان به ویژه شیعیان جهان و دیگر آزادیخواهان، تسلیت می گوید.

نشست علما و مسئولان برای مراسم عاشورا در ولایت "هرات"

کلیدواژه