اسد 20, 1401 18:36 Asia/Kabul
  • پاسخ رهبر معظم انقلاب به نامه دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین
    پاسخ رهبر معظم انقلاب به نامه دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پاسخ به نامه دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین، مقاومت شجاعانه جهاد اسلامی را موجب ارتقای جایگاه این جنبش در مقاومت و خنثی شدن خدعه رژیم صهیونیستی دانستند.

به گزارش رادیو دری؛ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه «زیاد النخاله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین، با بیان اینکه حادثه‌ اخیر، افتخارات جنبش جهاد اسلامی فلسطین را مضاعف کرد و جایگاه جهاد اسلامی را در حرکت مقاومت شکوهمند ملت فلسطین ارتقا بخشید تصریح کردند: شما با مقاومت شجاعانه‌ خود، سیاست خدعه‌آمیز رژیم غاصب را خنثی و ثابت کردید که هر بخش از مجموعه‌ مقاومت، به‌تنهایی هم می تواند بینی دشمن را به خاک بساید.

رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران افزودند: شما با پیوند زدن مجاهدت در غزه با کرانه(باختری) و دیگر نیروهای مقاومت با حمایتشان از حرکت جهاد، توانستید یکپارچگی جهاد ملت فلسطین را به رُخ دشمن خبیث و خدعه‌گر بکشید.

حضرت آیت الله خامنه ای با تاکید بر اینکه همه‌ سعی گروههای فلسطینی در همه‌ سرزمین فلسطین باید برای حفظ یکپارچگی باشد خاطرنشان کردند: دشمن غاصب رو به ضعف و مقاومت فلسطین رو به قوت است  و ما همچنان در کنار شماییم.

 

زیاد نخاله در نامه به رهبر انقلاب: مجاهدان فلسطینی در جنگ اخیر غزه متحد هستند

زیاد نخاله در نامه خود به رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران به حضور گسترده مجاهدان فلسطینی به خصوص جنبش جهاد اسلامی و شاخه نظامی سرایا القدس در سراسر فلسطین به ویژه در غزه و کرانه قهرمان غربی اشاره و اظهار کرده بود: با حضور گردانهای مقاومت جهاد، هیچ روزی نمی‌گذرد مگر آنکه در کرانه غربی درگیری‌هایی با رژیم صهیونیستی به‌وقوع می‌پیوندد.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی در تشریح وضعیت غزه، با اشاره به ایستادگی مقتدرانه این منطقه در مقابل رژیم اشغالگر قدس  درباره درگیری‌های سه روزه اخیر افزود: ما این درگیری‌ها را «وحدة الساحات» (اتحاد میدان‌ها) نامیدیم تا بر اتحاد ملت‌مان در برابر دشمنی تأکید کنیم که با تمام قدرت و توطئه‌هایش سعی بر نابودی این اتحاد دارد.

زیاد نخاله با تأکید بر اینکه در این جنگ سراسر سرزمین اشغالی فلسطین تحت بُرد شلیک موشک‌های مقاومت جهاد اسلامی قرار داشت گفت: این نبرد برآوردهای رژیم صهیونیستی را مختل کرد به شکلی که آنها در مدت سه روز مجبور به تقاضای آتش‌بس و تن دادن به شروط مقاومت شدند.

دبیرکل جهاد اسلامی، نقشه دشمن را ایجاد تفرقه در میان نیروهای مقاومت خواند و افزود: آنها اعلام کردند که هدف از جنگ فقط جهاد اسلامی است، اما جهاد اسلامی با مبارزه مقتدرانه و شجاعانه خود، حیرت و حمایت نیروهای مقاومت فلسطین در منطقه و جهان را برانگیخت و از سوی ملت فلسطین و همه تشکیلات مقاومت و در رأس آن جنبش حماس، مورد تأیید و حمایت قرار گرفت.

دبیر کل جهاد اسلامی این دستاورد مقاومت را مقدمه پیروزی‌های بزرگ‌تر ملت فلسطین در آینده خواند و با تشکر از نقش جنبش حزب‌الله به رهبری سیّد حسن نصرالله و همچنین حمایت و تأییدهای ایران در همه ابعاد به رهبری و هدایت رهبر معظم انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: اگر این حمایتها و ایستادگی مستمر و همیشگی شما نبود، این پیروزی و پیروزی‌های گذشته به دست نمی‌آمد.

حماس: ترور رهبران، سیر صعودی مقاومت در فلسطین را متوقف نخواهد کرد

آتش بس در غزه؛ نصرالله: مقاومت، صهیونیستها را وادار به توقف جنگ کرد

 

کلیدواژه