اسد 25, 1401 08:01 Asia/Kabul
  • واکنش ایران به ادعای بی اساس قاچاق تسلیحات از بندرعباس به بندر الحدیده یمن
    واکنش ایران به ادعای بی اساس قاچاق تسلیحات از بندرعباس به بندر الحدیده یمن

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به ادعای بی اساس قاچاق تسلیحات از بندرعباس به بندر الحدیده یمن گفت: اتهام زنی به جمهوری اسلامی ایران تنها در راستای منحرف کردن افکار عمومی ملت‌های منطقه و جهان از واقعیت‌های بحران یمن است.

به گزارش رادیو دری، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه در پاسخ به سؤال خبرنگاران درخصوص ادعای منتشر شده در یک رسانه عربی مبنی بر قاچاق تسلیحات از بندرعباس به بندر الحدیده یمن، اظهار داشت: اینگونه ادعاها، بی اساس و صحنه سازی تکراری از سوی ائتلاف متجاوز و حامیان غربی آنهاست.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران افزود: ائتلاف مجاوز و حامیان غربی آنها باید پاسخگوی جنایت‌هایی باشند که بیش از هفت سال در یمن مرتکب شده و باعث کشتار مردم بیگناه و نابودی زیرساخت‌های یمن شدند و بزرگترین فاجعه انسانی قرن را رقم زده‌اند.

کنعانی در ادامه گفت: اتهام زنی به جمهوری اسلامی ایران تنها در راستای منحرف کردن افکار عمومی ملت‌های منطقه و جهان از واقعیت‌های بحران یمن است.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران افزود: حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از مردم یمن از ابتدای بحران این کشور، ماهیت سیاسی داشته و ایران همواره از روند مسالمت آمیز و نیز تلاش‌های سازمان ملل برای حل و فصل سیاسی این جنگ خانمان سوز و تداوم آتش بس پشتیبانی کرده است.

کنعانی تاکید کرد: ادامه سیاست‌های خصمانه و تکرار سناریوهای نخ نما علیرغم ادعای تلاش برای توقف درگیری در یمن، نتیجه جدیدی را به نفع متجاوزان رقم نخواهد زد.

هشدار سازمان ملل متحد درمورد حمله به بندر "الحدیده" یمن

کلیدواژه