سنبله 08, 1401 08:16 Asia/Kabul
  • رئیسی:‌ تقویت روابط عربستان با ایران به نفع امنیت منطقه است
    رئیسی:‌ تقویت روابط عربستان با ایران به نفع امنیت منطقه است

رئیس جمهوری ایران ابتکارات و اقدامات عراق برای بهبود فضای همکاری میان کشورهای منطقه بدون دخالت بیگانگان را در تقویت همگرایی منطقه‌ای موثر توصیف کرد و گفت: بازسازی و تقویت روابط عربستان با ایران به نفع امنیت منطقه است.

به گزارش رادیو دری، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی دوشنبه شب در دیدار «فواد حسین» وزیر امور خارجه عراق با قدردانی از رایزنی‌های دولت عراق درباره امور منطقه‌ای افزود: ابتکارات و اقدامات عراق برای بهبود فضای همکاری میان کشورهای منطقه بدون دخالت بیگانگان، در تقویت همگرایی منطقه‌ای موثر خواهد بود.

رئیسی، پنج دور گفت وگو بین ایران و عربستان با وساطت عراق را مفید توصیف و تاکید کرد که با تکمیل اجرای توافقات قبلی، مسیر برای ارتقای تعاملات هموار می‌شود.

رئیس جمهوری ایران با بیان اینکه برقراری امنیت و ثبات در عراق تنها از طریق گفت وگو بین همه جریان‌های سیاسی این کشور، بر مبنای قانون اساسی و به منظور تفاهم بر سر تشکیل دولت جدید برای رفع مشکلات ملت عراق میسر است، تاکید کرد: پایگاه مرجعیت در این رابطه نقش بسیار مهمی دارد.

فواد حسین وزیر امور خارجه عراق نیز در این دیدار از حمایت‌های مستمر و قاطع جمهوری اسلامی ایران از برقراری ثبات و امنیت در عراق و نیز تکمیل روند سیاسی تشکیل دولت جدید در این کشور قدردانی و بر تداوم نقش آفرینی دولت عراق در راستای بهبود روابط ایران و عربستان تاکید کرد و در این رابطه گزارشی مفصل ارائه داد.

عراق: نشست بعدی ایران و عربستان در بغداد علنی است

کلیدواژه