سنبله 21, 1401 11:23 Asia/Kabul
  • امیرعبداللهیان در دیدار با سخنگوی انصار الله: ایران حامی مردم یمن است
    امیرعبداللهیان در دیدار با سخنگوی انصار الله: ایران حامی مردم یمن است

وزیر خارجه ایران در دیدار با سخنگوی انصارالله و رئیس هیات مذاکره‌کننده دولت نجات ملی یمن گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره حمایت خود را از خواست و اراده مردم یمن اعلام کرده است.

به گزارش رادیو دری؛ محمد عبدالسلام سخنگوی انصارالله و رئیس هیات مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن که به تهران سفر کرده است، با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران دیدار و گفت‌وگو کرد. 

امیرعبداللهیان در این دیدار با اعلام حمایت جمهوری اسلامی ایران از آغاز و تمدید آتش بس در یمن، آن را مقدمه ای برای برقراری صلح پایدار دانست و ابراز امیدواری کرد با رفع کامل محاصره یمن، پرونده انسانی این کشور گشایش یابد.

مذاکره کننده ارشد دولت نجات ملی یمن نیز در این دیدار از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از مردم یمن قدردانی و امیرعبداللهیان را از آخرین تحولات این کشور آگاه کرد.

محمد عبدالسلام ضمن انتقاد از اجرای ناقص عناصر اصلی آتش بس و بدعهدی طرف مقابل، برآورده شدن مسائل انسان دوستانه مردم یمن را برای پیشبرد هرگونه صلح عادلانه ای در یمن ضروری دانست.

چند ماهی است با میانجیگری سازمان ملل متحد میان طرف‌های درگیر در یمن، آتش بس برقرار است؛ اما ائتلاف سعودی همه روزه این آتش بس را نقض می‌کند.

 ائتلاف سعودی ۱۸۹ بار آتش‌بس یمن را نقض کرد

پارلمان یمن نقض مکرر آتش‌بس از سوی ائتلاف سعودی را محکوم کرد

کلیدواژه