سنبله 21, 1401 14:27 Asia/Kabul
  • فرمانده کل سپاه: زائران افغانستانی اربعین به سمت مرزها نیایند
    فرمانده کل سپاه: زائران افغانستانی اربعین به سمت مرزها نیایند

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به ازدحام اتباع غیر ایرانی در مرز شلمچه گفت: از اتباع افغانستان درخواست داریم به سمت مرزها نیایند زیرا امکان تردد برای آن ها وجود ندارد.

به گزارش رادیو دری، سردار حسین سلامی امروز ۲۱ سنبله در حاشیه بازدید از پایانه مرزی شلمچه، اظهار کرد: مرز چذابه خوشبختانه مشکل خاصی ندارد و رفت و آمد و تردد زوار در این مرز روان است و همه خدمات لازم به زائران ارائه می شود.

وی افزود: جریان عبور زائران به داخل خاک عراق و بالعکس بدون هیچ مشکلی در مرز چذابه در حال انجام است و خوشخبتانه همه چیز تنظیم است.

سردار سلامی ضمن تشکر از مقامات و مردم عراق برای میزبانی مناسب از زائران در ایام اربعین، گفت: متاسفانه به دلیل ممنوعیت ایجاد شده برای عبور زائران غیر ایرانی به درون خاک عراق در مرز شلمچه شاهد ازدحام اتباع خارجی به ویژه اتباع کشور افغانستان هستیم.

وی عنوان کرد: از مقامات عراقی درخواست داریم در ایام اربعین، امکان ورود اتباع غیر ایرانی را برای زیارت فراهم کنند زیرا در مرز شلمچه ازدحام به وجود آمده است. اگر همکاری طرف عراقی را در این زمینه داشته باشیم مشکل ازدحام اتباع خارجی در مرز شلمچه نیز حل خواهد شد.

فرمانده کل سپاه افزود: از اتباع افغانستان درخواست داریم به سمت مرزها نیایند زیرا امکان تردد برای آن ها وجود ندارد. هوا نیز در مرز شلمچه گرم است و امکان گرما زدگی و دیگر بیماری‌ها نیز وجود دارد.

وی ادامه داد: همه مقامات و دستگاه های استان خوزستان بیشترین تلاش خود را به کار بسته اند تا زائرانی که در مرزهای خوزستان حضور دارند شرایط مناسبی داشته باشند. امیدواریم مشکلات جزئی که در مرز شلمچه وجود دارد، حل شود و زائران بتوانند  وارد خاک عراق شوند.

سردار سلامی در پایان در خصوص آخرین وضعیت دیگر مرزهای کشور برای تردد زوار اربعین حسینی، گفت: در دیگر مرزهای کشور نیز مشکل خاصی برای تردد زوار وجود ندارد و جریان تردد روان است.

زائران پاکستانی و افغانستانی اربعین حسینی فعلا به مرزهای ایران مراجعه نکنند

کلیدواژه