سنبله 26, 1401 13:43 Asia/Kabul

رهبر معظم انقلاب اسلامی، حادثه معجزه‌آسای راهپیمایی اربعین را نشانه اراده پروردگار برای برافراشته‌تر کردن پرچم اسلامِ اهل‌بیت خواندند.

به گزارش رادیو دری؛حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز در جمع نمایندگان هیات های دانشجویی سراسر ایران در حسینیه امام خمینی(ره) افزودند: حادثه معجزه‌آسای راهپیمایی اربعین با هیچ سیاست و تدبیر بشری قابل تحقق نیست و این دست خداست که با این جلوه عظیم بشارت می‌دهد راه پیش روی ما روشن و پیمودنی است.

ایشان با اشاره به تلاش‌های بی‌وقفه بدخواهان و رهزنان حقایق بر ضد حوادث مهمی همچون راهپیمایی شورانگیز اربعین همگان را به وظیفه‌شناسی فراخواندند و تاکید کردند: دو جمله حیاتی و جاودانی قرآن یعنی تواصی به حق و تواصی به صبر برای همیشه و به خصوص برای امروز ما یک دستورالعمل اساسی است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی صبر را به معنای پایداری، ایستادگی، خسته نشدن و خود را در بن‌بست ندیدن دانستند و خطاب به جوانان هیئتی و قرآنی گفتند: هم خودتان راه حق را بروید ،هم تلاش کنید با منوّر کردن محیط های گوناگون از جمله دانشگاه به رنگ خدا، دیگران نیز به این راه هدایت شوند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی، جوانان را به قدر دانستن دوران جوانی و اهتمام ویژه به هیئت‌های حسینی توصیه کردند و گفتند: هیئت‌ها هم باید یاد اهل‌بیت را زنده نگه دارند و هم مرکز و پایگاه تبیین حقایق باشند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای،  دلهای پاک و مؤمن جوانان را موجب کیفیت‌بخشی به دعا و موعظه و افزایش هدایت الهی دانستند و گفتند: مراسم اربعین که پرچم بلند حضرت سیدالشهداء است امسال با شکوه‌تر و معظّم‌تر از هر دوره دیگری در تاریخ برگزار شد.

همچنین در این مراسم، حجت‌الاسلام عالی در سخنانی، لازمه ظهور منجی عالم بشریت را ایجاد آمادگی و استعداد عمومی در امت اسلامی دانست و گفت: زیارت اربعین که امروز به نماد همگرایی مؤمنان و اجتماع عظیم حق‌طلبان تبدیل شده است، بستری بی‌نظیر برای تربیت جمعی جامعه اسلامی و تحکیم پیوندهای مؤمنین و ایجاد آمادگی برای ظهور است.

در این مراسم،  محمد کاویان زیارت اربعین را قرائت کرد و میثم مطیعی نیز به مقتل‌خوانی و مرثیه‌سرایی پرداخت و دانشجویان عزادار در حضور رهبر انقلاب اسلامی همنوا با زائران کربلای معلّی یکپارچه ندای «لبیک یا حسین» سر دادند.

عزاداری هیات های دانشجویی ایران با حضور رهبر انقلاب در اربعین حسینی

اربعین 1401؛ حماسه تاریخی عاشقان حسین بن علی(ع) در کربلا

کلیدواژه