میزان 03, 1401 08:51 Asia/Kabul
  • امیرعبداللهیان: ایران برای رسیدن به توافق پایدار جدی است
    امیرعبداللهیان: ایران برای رسیدن به توافق پایدار جدی است

وزیر امور خارجه ایران در دیدار همتای هلندی خود با برشمردن ابتکارات جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات برای رفع تحریم‌ها تاکید کرد: تهران برای رسیدن به توافق پایدار جدی است.  

به گزارش رادیو دری، حسین امیرعبداللهیان روز شنبه در حاشیه هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک با «ووپکه هوکسترا» وزیر خارجه هلند دیدار و درباره آخرین وضعیت روابط دوجانبه و برخی مسائل مورد اهتمام مشترک گفت‌وگو و رایزنی کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار بر لزوم تلاش دو کشور برای توسعه و گسترش هرچه بیشتر روابط و مناسبات اقتصادی فیمابین تاکید کرد و افزود: انتظار می‌رود مناسبات اقتصادی فیمابین به ویژه در حوزه‌های شرکت‌های دانش بنیان، کشاورزی، بندری و گردشگری از تحرک رو به رشدی برخوردار شود.

وی همچنین مواضع جمهوری اسلامی ایران را درباره پناهجویان افغانی و ضرورت اختصاص کمک‌های بیشتر انسانی به آنان در آستانه فصل سرما تبیین کرد.

ووپکه هوکسترا وزیر خارجه هلند با ابراز امیدواری برای حصول توافق در مذاکرات وین به منظور عبور از محدودیت‌های ایجاد شده برای تقویت روابط فیمابین، آمادگی کشورش را جهت توسعه مناسبات اعلام کرد.

تبادل نظر درباره تحولات اوکراین و بازار انرژی از دیگر محورهای گفت وگوهای وزرای خارجه ایران و هلند بود.

«حسین امیرعبداللهیان» وزیر امورخارجه ایران که همراه «سید ابراهیم رئیسی» رئیس جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفر کرده است، همچنان در این شهر به سر می‌برد، تا دیپلماسی فعال دولت ایران را در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل ادامه دهد.

امیرعبداللهیان: تردیدی در اراده ایران برای رسیدن به توافق خوب، قوی و پایدار وجود ندارد

کلیدواژه