میزان 03, 1401 17:45 Asia/Kabul
  • قدردانی رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ از هلال‌احمر ایران
    قدردانی رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ از هلال‌احمر ایران

رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ از همکاری‌های ایران در تسهیل کمک بشردوستانه این کمیته به مردم درگیر بحران در غرب آسیا قدردانی و بر ضرورت ادامه همکاری‌ها با هلال‌احمر ایران تأکید کرد.

به گزارش رادیو دری، «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با «پیتر مائورر» رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در محل نمایندگی دائمی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد در نیویورک دیدار و درباره تلاش‌های صلیب سرخ برای کمک به مردم جنگ‌زده در یمن، سوریه و افغانستان و نیز همکاری‌های دو‌جانبه گفت و گو کرد.

امیرعبداللهیان با توجه به شرایط وخیم انسانی در یمن، افغانستان و سوریه، از تلاش‌های پیتر مائورر در پایان مسئولیتش بر نهاد بشردوستانه صلیب سرخ جهانی تشکر کرد.

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین خواستار توجه بیشتر جامعه جهانی به تلاش‌های کمیته بین‌المللی صلیب سرخ برای کاهش آلام مردم در مناطق درگیر در بحران از جمله افغانستان و یمن شد.

در این ملاقات رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ با قدردانی از همکاری‌های ایران در تسهیل عملیات صلیب سرخ در منطقه غرب آسیا در سال‌های گذشته، بر ضرورت ادامه همکاری و مشورت‌ها با ایران با توجه به توانمندی بالای هلال احمر ایران تأکید کرد.

هلال احمر ایران در خط مقدم کمک به زلزله‌زدگان افغانستان

کلیدواژه