میزان 03, 1401 19:50 Asia/Kabul

تجمع کنندگان در قطعنامه پایانی اجتماع بزرگ امت رسول الله (ص) میدان انقلاب، خواستار برخورد قاطعانه با تروریست‌های اجاره‌ای و برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی شدند.

مردم ایران اسلامی، در سراسر کشور در محکومیت اغتشاشات چند روز اخیر تظاهرات کردند.

درحالیکه جمع زیادی از مردم ایران از درگذشت مرحومه «مهسا امینی» متاثر بوده و منتظر اعلام نتایج تحقیقات پزشکی قانونی در این باره هستند، برخی تجمعات غیر قانونی طی روزهای گذشته در برخی شهرها از جمله تهران برگزار و به اموال عمومی خساراتی وارد شد.    

در این آشوب ها خودروهای امدادی، آمبولانس ها و ماشین های آتش نشانی نیز از حمله آشوبگران در امان نماند، بطوری که تاکنون چندین نفر از تکنیسین های پزشکی و ماموران امدادی زخمی و در بیمارستان بستری شدند و 61  دستگاه آمبولانس نیز تخریب شد.

به گزارش رادیو دری، در  متن  قطعنامه پایانی امروز ( یکشنبه )  آمده است حرکات هنجارشکنانه  و اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم، به آتش کشیدن مساجد و پرچم ایران و هتک حرمت به عفاف و حجاب بانوان میهن اسلامی و به شهادت رساندن چند تن از مدافعان امنیت، بدست  اغتشاش‌گران و آشوب طلبان ضددین و حرمت شکنِ ارزش‌ها و آرمان‌های اسلامی را که بیانگر عمق توطئه و فتنه علیه نظام جمهوری اسلامی از سوی دشمنان قسم خورده و نظام سلطه و صهیونیسم و ناشی از کینه و قصاوت نسبت به اسلام عزیز و عظمت و بیداری مسلمین می‌باشد را محکوم می کنیم.

در ادامه این قطعنامه آمده است از دستگاه‌های مسئول و قوه قضاییه می‌خواهیم، هنجارشکنان و متعرضان به اموال عمومی و نوامیس مردم، شایعه سازان و دروغ پردازان در فضای مجازی و حقیقی که امنیت روانی جامعه را به مخاطره می‌اندازند را شناسایی و با آنان قاطعانه برخورد عبرت آموز نمایند.

در  این قطعنامه آمده است،  جبههٔ مشترک کفر و نفاق و الحاد، نقطه قوت نظام اسلامی و رکن رکین انقلاب یعنی اصل مترقی ولایت فقیه را هدف قرار داده اند.

آغاز اجتماع بزرگ امت رسول الله (ص) در محکومیت اقدامات هنجارشکنانه

کلیدواژه