میزان 04, 1401 13:55 Asia/Kabul

معاون موسسه خیریه سیدالشهدا(ع) گفت: نخستین کاروان معلولان مهاجر افغانستانی از سوی این موسسه راهی کربلا شد و هزینه اعزام این معلولان از سوی خیرین مهاجر افغانستانی پرداخت شده است.

رجبعلی ریحانی معاون موسسه خیریه سید الشهدا(ع) در مشهد در گفت و گو با خبرنگار رادیو دری در مورد اعزام نخستین گروه از معلولان مهاجر افغانستانی از سوی این موسسه به کربلا معلی گفت: کاروان معلولان مهاجر افغانستانی مقیم مشهد برای نخستین بار از سوی موسسه خیریه حضرت سیدالشهدا(ع) برای زیارت عتبات عالیات از طریق مرزهای هوایی راهی عراق شد.

وی در ادامه افزود: هزینه اعزام این کاروان از سوی خیرین مهاجر افغانستانی پرداخت شده است و تعدادی از اعضای موسسه خیریه سید الشهدا(ع) نیز به منظور ایاب و ذهاب معلولان همراه این کاروان حضور دارند.

ریحانی ادامه داد: موسسه خیریه سیدالشهدا(ع) از سال 1363 خورشیدی در جمهوری اسلامی ایران و افغانستان فعالیت دارد که مرکزیت ما در ایران شهر مشهد است که در حال حاضر بیش از 650 خانواده در این شهر تحت پوشش هستند و در برخی دیگر از شهر های ایران همچون، تهران، اصفهان، کرمان و شیراز نیز نمایندگی داریم که خانواده های زیادی تحت پوشش هستند.

این خیر مهاجر افغانستانی یادآور شد: در افغانستان نیز موسسه ما فعالیت دارد که مرکزیت آن در هرات است که بیش از 1200 خانواده در این شهر تحت پوشش است و در شهرهای کابل، مزار، فراه و برخی دیگر مناطق افغانستان نیز نمایندگی داریم.

وی خاطر نشان ساخت: ایتام، افراد بی سرپرست و سالمندان نیازمند عمده افرادی هستند که تحت پوشش این موسسه قرار دارند.

کلیدواژه