میزان 06, 1401 09:41 Asia/Kabul
  • نیروی هوایی ارتش ایران قدرتمندتر از همیشه آماده دفاع از کشور
    نیروی هوایی ارتش ایران قدرتمندتر از همیشه آماده دفاع از کشور

فرمانده نیروی هوایی ارتش ایران با اشاره به خودکفایی این نیرو گفت، نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی آماده‌تر و قدرتمندتر از همیشه آماده دفاع از ایران است.

صنعت دفاعی جمهوری اسلامی ایران، پس از پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز، دستاوردهای متنوعی را در حوزه‌های مختلف زمینی، دریایی، هوایی، فضایی، موشکی برای کشور به ارمغان آورده است.

توان دفاعی ایران اکنون از توسعه قابل ملاحظه ای  برخوردار شده است به گونه ای که امروزه جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک قدرت منطقه ای شناخته می شود و با ایجاد توانمندی بازدارندگی معتبر، توانایی دفاع از خود در مقابل هر گونه تهدید بین المللی برخوردار است.

به گزارش رادیو دری، امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی فرمانده نیروی هوایی ارتش ایران، درباره آمادگی و توان این نیرو اظهار کرد، نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران آماده‌تر و مقتدرتر از هر زمان دیگری است.

سرتیپ واحدی با بیان اینکه نیروهای مسلح ایران امروز هرچه نیاز دارند، خودشان می‌سازند تصریح کرد، امروز نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی در همه بخش‌ها همچون نگهداری، تعمیرات، بازسازی و همچنین ارتقای آن‌ها خودکفا شده وآنرا با همکاریهای صنایع وزارت دفاع ایران انجام می‌دهد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در 31 اوت 2016/ 10 سنبله 1397 در جمع وزیر، مسوولان، محققان و متخصصان وزارت دفاع ایران، افزایش توان دفاعی و تهاجمی را حق مسلم جمهوری اسلامی ایران دانستند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: در جهانی که قدرت‌های زورگو، سلطه‌گر و دارای کمترین جوهره‌ اخلاق، وجدان و انسانیت حاکم هستند و از تجاوز به کشورها و کشتار انسان‌های بی‌گناه هیچ ابایی ندارند، توسعه‌ صنایع دفاعی و تهاجمی کاملاً طبیعی است، زیرا این قدرت‌ها تا اقتدار ایران را احساس نکنند، امنیت تأمین نخواهد شد.

نیروی هوایی ایران به قدرت بازدارندگی منحصربه‌فردی دست یافته است

کلیدواژه