میزان 06, 1401 10:05 Asia/Kabul
  • انتقاد کنعانی از رویکرد دوگانه آمریکا و غرب در قبال جمهوری اسلامی ایران
    انتقاد کنعانی از رویکرد دوگانه آمریکا و غرب در قبال جمهوری اسلامی ایران

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت: تعارض شرم آوری است، سخنگویان رسمی و مسؤولان عالیرتبه دولتی که با اعمال سیاست فشار حداکثری و تحریم‌ها می‌خواستند مردم ایران را به زانو درآورند، امروز دم از غمخواری مردم ایران می‌زنند!

به گزارش رادیو دری، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در توئیتر در انتقاد از تعارض شرم آور مسؤولان و سخنگویان برخی کشورها نوشت: تعارض شرم آوری است که سخنگویان رسمی و مسؤولان عالیرتبه دولتی که با اعلام و اعمال سیاست «فشار حداکثری» و «تحریم‌های ویرانگر و خردکننده»، می‌خواستند مردم ایران را به زانو درآورند، امروز دم از «غمخواری» و «هواداری» مردم ایران می زنند!

وی افزود: از آن متعارض‌تر آنکه رسانه‌هایشان درگیری‌های خیابانی، تخریب و ویرانگری را تشویق و انگیزه‌های قومی را تحریک می‌کنند، اما شعار «زندگی» برای مردم ایران سر می‌دهند!! 

‏کنعانی یادآور شد: نفاق و ریاکاری دشمن اصلی ملت ایران پایانی ندارد!!!

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران پیش از این نیز در صفحه اینستاگرامش با اشاره به حمایت‌های آمریکا و اروپا از اغتشاشگران در ایران گفت: مدعیان دفاع از حقوق ملت ایران، بهتر است شعارهای دروغین و نخ‌نمای خود را کنار گذاشته و به چند دهه تحریم‌های ظالمانه و ضدبشری علیه این ملت پایان دهند.

«ناصر کنعانی» چند روز پیش نیز در توئیتی به توئیت «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا واکنش نشان داد و نوشت: ایالات متحده با آن سابقه ننگین حقوق بشری هم در داخل و هم خارج از کشور، چطور به خود جرأت داده و خود را در موضع برتر اخلاقی می‌بیند و به موعظه جهان می‌نشیند؟

وی افزود: آقای بلینکن باید به یاد داشته باشد که او وزیر خارجه کشوری است که پلیس آن تنها در 9 ماه، 730 نفر که بسیاری از آن‌ها سیاه‌پوست بوده‌اند را به ضرب گلوله کشته است.

درحالیکه جمع زیادی از مردم ایران از درگذشت مرحومه «مهسا امینی» متاثر بودند و باوجود اعلام نتایج تحقیقات پزشکی قانونی، آشوب طلبان در برخی شهرها از جمله تهران  به اموال عمومی خسارات زیادی  وارد کردند. 

در بسیاری از شهرها مردم ایران، با حضور خود در اجتماع بزرگ امت رسول الله (ص)  اقدامات تخریبی اغتشاشگران در تخریب و حمله به اموال عمومی همچنین  به شهادت رساندن گروهی از حافظان امنیت را محکوم کردند. 

رسانه های ضد ایرانی، وابسته به دولت های غربی نیز درچند روز اخیر اقدام به پخش گزارش ها و خبرهای دروغین از تحولات ایران کرده اند.   

خطیب جمعه تهران : دشمنان مردم در پی اغتشاش هستند

کلیدواژه