میزان 06, 1401 12:11 Asia/Kabul
  • وزیر امورخارجه ایران: تلاش‌های برای بی اثر کردن و لغو تحریم‌ها ادامه دارد
    وزیر امورخارجه ایران: تلاش‌های برای بی اثر کردن و لغو تحریم‌ها ادامه دارد

 وزیر امورخارجه ایران گفت: تلاش‌ها برای بی اثر کردن و لغو تحریم‌ های ظالمانه ضد جمهوری اسلامی ایران ادامه دارد.

به گزارش رادیو دری، «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امورخارجه ایران که برای شرکت در هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفر کرده بود، در گزارشی در صفحه اینستاگرامش با تشریح این سفر و دیدارهای انجام شده نوشت، جمهوری اسلامی ایران خواهان توافق خوب، قوی و پایدار است.
امیرعبداللهیان افزود، در سفر چند روزه به نیویورک علاوه بر حضور در نشست‌ها و جلسات رسمی با ۴۲ وزیر امورخارجه و مقام عالیرتبه از کشورهای مختلف،از جمله دبیرکل و سایر مقامات ارشد سازمان ملل متحد دیدار و گفت‌وگو کرده است.
رئیس دستگاه دیپلماسی ایران گفت، در دیدار با مقامات کشورهای مختلف و حضور در مجامع بین‌المللی، سعی بر این شد که با تشریح واقع بینانه وضعیت فعلی منطقه و جهان، تحلیل درستی، خارج از جو رسانه‌ای مرسوم به طرف‌های گفت‌وگو منتقل شود.
امیرعبداللهیان افزود، درباره روند مذاکره رفع تحریم‌های ظالمانه آمریکا ضد ایران با مقامات کشورهای مختلف رایزنی  موضع منطقی جمهوری اسلامی ایران را که خواهان توافق خوب، قوی و پایدار است، اما به شرط انتقاع اقتصادی از توافق، تبیین شد.
رئیس دستگاه دیپلماسی ایران همچنین تصریح کرد، در دیدار با مقامات کشورهای مختلف، آنان از نقش جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم و جایگاه مهم ایران به عنوان جزیره ثبات در منطقه‌ای متلاطم یاد می‌کنند.
«حسین امیرعبداللهیان» وزیر امورخارجه ایران که برای شرکت در هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر کرده بود، عصر سه‌شنبه به وقت محلی نیویورک را به مقصد تهران ترک کرد.
رئیس دستگاه دیپلماسی ایران در مدت حضورش در نیویورک با وزیران امور خارجه اندونزی، اسلوونی، بلاروس، مالی، کوبا، برونئی، سوئد، نروژ، هلند، سوریه، عراق، کویت، امارات، لبنان، موریتانی، قطر، اردن، ونزوئلا، برزیل، نیکاراگوئه، سریلانکا، دبیر کل سازمان ملل متحد، رئیس مجمع عمومی، معاون امور بشردوستانه دبیر کل و‌ نماینده او در امور سوریه دیدار و رایزنی کرد.

امیرعبداللهیان: نشست مجمع عمومی فرصتی برای رسیدگی به چالش‌های جهانی باشد

کلیدواژه