میزان 07, 1401 09:09 Asia/Kabul
  • ارشادی: ظهور گروه‌های تروریستی تهدیدی جدی برای افغانستان است 
    ارشادی: ظهور گروه‌های تروریستی تهدیدی جدی برای افغانستان است 

زهرا ارشادی سفیر و معاون نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد، تروریسم و ظهور گروه های تروریستی را یک تهدید جدی برای افغانستان، همسایگان این کشور، منطقه و جامعه بین المللی دانست.

به گزارش رادیو دری، سفیر و معاون نمایندگی ایران که در جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد با موضوع افغانستان سخن می گفت، گزارش ها در مورد ظهور گروه های تروریستی مرتبط با داعش در افغانستان را نگران کننده خواند و تاکید کرد، مقامات هیات حاکمه سرپرستی افغانستان باید متعهد به مبارزه با تروریسم و تضمین همه گام های مناسب برای حمایت از اماکن دیپلماتیک باشند.

وی افزود: افغانستان نباید دیگر به محل امنی برای گروه های داعش و القاعده تبدیل گردد.

زهرا ارشادی در ادامه اضافه کرد: تحریم ها علیه برخی افراد و مجموعه ها در افغانستان نباید مانعی در برابر همکاری ها در زمینه های انسانی، اقتصادی و یا توسعه ای با افغانستان باشد.

ارشادی به مقامات هیات حاکمه سرپرستی افغانستان یاد آوری کرد، به تعهدات بین المللی خود بویژه درخواستهای مکرر برای تشکیل  یک حکومت فراگیر که منعکس کننده جامعه چند قومیتی افعانستان باشد، عمل کنند.

وی تاکید کرد، فقط یک حکومت متشکل از همه افغانها می تواند حقوق آنها را تضمین و از آن محافظت نماید.

زهرا ارشادی با اشاره به هزینه های مادی و معنوی جمهوری اسلامی ایران در راه  مبارزه مواد مخدر و همچنین میزبانی از میلیون ها آواره افغانی افزود: به عنوان یک همسایه، ایران از ظرفیت ها و منابع خود برای کمک به مردم افعانستان استقاده کرده است

وی افزود: دیگر کشورها نیز باید پذیرای آوارگان افغانستانی باشند.

خطر گروه تروریستی داعش در افغانستان جدی است و باید با آن بصورت جدی مقابله شود

کلیدواژه