میزان 08, 1401 15:25 Asia/Kabul
  • خطیب نماز جمعه تهران: امنیت جمهوری اسلامی ایران  قابل مسامحه نیست
    خطیب نماز جمعه تهران: امنیت جمهوری اسلامی ایران قابل مسامحه نیست

خطیب نماز جمعه تهران گفت: امنیت جمهوری اسلامی ایران قابل مسامحه نیست.

به گزارش رادیو دری، حجت‌السلام «محمدجواد حاج علی اکبری» خطیب نماز جمعه تهران با قدردانی از اقدام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سرکوب تروریست‌های تجزیه‌طلب در منطقه کردستان عراق افزود: گروهک‌های تروریستی  در ۵۰ تا ۶۰ پایگاه خود در منطقه شمال عراق انواع مفاسد را ضد امنیت جمهوری اسلامی ایران انجام می دهند.

با افزایش تحرکات ضد ایرانی گروهک‌های تروریستی حاضر در منطقه کردستان عراق که محلی برای حضور گروهک‌های متعدد تروریستی و تجزیه طلب ضد ایران تبدیل شده است، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دور جدیدی از حمله‌ها را ضد این گروهک‌ها انجام داد.

در همین پیوند، قرارگاه حمزه سیدالشهداء نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز چهارشنبه با موشک‌های نقطه زن و پهپاد‌های انهدامی مقر‌های تروریست‌های تجزیه طلب را هدف قرار داد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شنبه ۲۴ سپتامبر/2میزان هم عملیات آتشباری و توپخانه‌ای خود را ضد تروریست‌های تجزیه طلب در منطقه کردستان عراق آغاز کرده بود.

خطیب نماز جمعه تهران در ادامه با اشاره به حوادث اخیر کشور و سوء استفاده دشمنان و آشوبگران، حضور مردم در راهپیمایی امت رسول الله(ص) را ساختن حماسه تازه‌ای در دل دشواری‌ها توسط مردم توصیف کرد و افزود: ملت ایران با بصیرت، غیرت، دشمن شناسی و ترجیح مصالح ملی که حاصل دو ماه عزاداری سید و سالار شهیدان و اربعین بود، صف خود را از فتنه‌گران جدا کرد.

حاج علی اکبری با تأکید بر اینکه در حوادث اخیر نسبت به حجاب حرمت شکنی صورت گرفت، تصریح کرد: دستگاه قضایی و قانون گذار باید نسبت به حجاب بانوی مسلمان و مومن سختگیرانه قانونگذاری کند.

خطیب نماز جمعه تهران  همچنین با گرامیداشت یاد شهدای امنیت و دفاع از کشور در حوادث اخیر، از سخنرانی عالمانه و انقلابی «سید ابراهیم رئیسی» رئیس‌جمهوری اسلامی ایران در هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک قدردانی کرد.

کلیدواژه