میزان 14, 1401 13:07 Asia/Kabul
  • جهانیان رسوایی کشف گورهای دسته جمعی در کانادا را از یاد نبرده‌اند
    جهانیان رسوایی کشف گورهای دسته جمعی در کانادا را از یاد نبرده‌اند

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت: جهانیان هنوز رسوایی حدود یک سال پیش کشف گورهای جمعی صدها نفر از کودکان در حیاط مدارس مسکونی کانادا را از یاد نبرده‌اند.

به گزارش رادیو دری به نقل از اداره کل اطلاع رسانی و امورسخنگویی وزارت امور خارجه، «ناصر کنعانی چافی» سخنگوی وزارت امورخارجه ایران روز پنجشنبه در پی مداخله جویی‌های دولت کانادا در امور داخلی ایران در صفحه اینستاگرامش نوشت: وقتی حقوق بشر بازیچه و ابزار اعمال فشار سیاسی بر دیگران می‌شود، امپراطوری رسانه‌ای نظام سلطه نیز کمک می‌کند که متهمان نقض سیستماتیک حقوق بشر، در جایگاه مدعیان قرار گیرند.

کنعانی چافی تصریح کرد: سخن‌پراکنی درباره دیگر کشورها و پنهان شدن پشت موضوعات ادعایی ضد دیگران، این حقیقت را عوض نمی‌کند که در پس ویترین حقوق بشری یکی از نزدیک‌ترین متحدان دولت آمریکا، کودک کشی و بی‌توجهی‌ به انسانیت خودنمایی می‌کند.

وزیر امورخارجه کانادا روز دوشنبه از تحریم ضد ایران در حمایت از اغتشاشگران و با سوء استفاده از ماجرای مرگ «مهسا امینی» خبر داد.

به گزارش وبگاه کانادایی "گلوبال نیوز"، «ملانی جولی» وزیر امور امورخارجه کانادا با سوء استفاده از مرگ «مهسا امینی» اعلام کرد که دولت کانادا تحریم‌های جدید ضد ایران اعمال می‌کند.

 

کلیدواژه