جدی 26, 1395 08:17 Asia/Kabul
  •  صالحی برای راه اندازی نیروگاه های جدید هسته ای مصمم هستیم

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت، با بهره گیری از نیروگاه های هسته ای جدید در بوشهر (جنوب ایران)، سالیانه شاهد صرفه جویی 22 میلیون بشکه نفت در کشور خواهیم بود.

به گزارش ایرنا- علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی عصر شنبه در مراسم بزرگداشت شهدای هسته ای در مجتمع غنی سازی نطنز (مرکز ایران) افزود: حجم سرمایه گذاری این 2 نیروگاه حدود 10 میلیارد دلار است که بزرگترین پروژه صنعتی کشور است.

رئیس سازمان انرژی اتمی همچنین از مشارکت متخصصان روسی در ساخت این 2 نیروگاه خبر داد و گفت : در قرارداد همکاری با طرف های روس به استفاده از توان فنی صنایع داخلی در اجرای این طرح توجه شده است.

صالحی گفت : مجتمع غنی سازی شهید احمدی روشن نطنز نماد اقتدار- عزت و استقامت است و نطنز نامی جهانی همراه با غرور و سربلندی و عزت و پایداری است و بانی این عزت و اقتدار- جوانان انقلابی چون شهید مصطفی احمدی روشن و سایر شهدای هسته ای هستند.

رئیس سازمان انرژی اتمی به مساله برجام نیز اشاره کرد و گفت: 15 ژانویه (26 جدی)عملا یکسال از عملی شدن برجام می گذرد و هر چند طرف مقابل بدعهدی های فراوانی کرده است اما دستاوردهای خوبی در زمینه برجام کسب کرده ایم .

صالحی،  واردات 220 تن کیک زرد ،امضای  تفاهم نامه احدات اولین بیمارستان هسته ای ایران،صادرات اورانیوم  و مهمتر از همه شناسایی حق غنی سازی را از دستاوردهای برجام دانست.

 

کلیدواژه