دلو 16, 1395 17:15 Asia/Kabul
  • به مناسبت ایام‌الله دهه‌ فجر«ایران کلینیک» به 600 بیمار هراتی خدمات رایگان ارائه می دهد

به مناسبت ایام‌الله دهه‌ فجر انقلاب اسلامی «ایران کلینیک» در ولایت هرات برای 600 نفر از بیماران در این ولایت خدمات رایگان ارائه کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس،«زمانی» مسئول «ایران کلینیک» در ولایت هرات، در رابطه با خدمات این مرکز، گفت: این مرکز درمانی در مناسب‌های مختلف و اعیاد روزهایی را به دلیل خدمات رایگان برای بیماران اختصاص داده که امسال نیز در ایام دهه‌ فجر بیش از 600 نفر از بیماران به این مرکز درمانی مراجعه و از این خدمات بهره‌مند شدند.

وی گفت: مردم این کشور مردمانی قدرشناس هستند و نسبت به پرسنل و خدماتی که در این مرکز درمانی ارائه می‌شود اعتماد دارند.

زمانی تصریح کرد: روزانه این کلینیک پذیرای 500 نفر از شهروندان افغانستانی است و همین موضوع نشان دهنده‌ خدمات استاندارد در این مرکز است.

زمانی تصریح کرد: در ایران کلینیک بخش‌های آزمایشگاه، دادن پزشکی، پزشکی عمومی، رادیولوژی، خدمات پزشکان متخصص، اورژانس و بخش زنان فعالیت دارد.

وی هزینه‌های این مرکز درمانی را نسبت به سایر بیمارستان‌ها و مرکزهای درمانی خصوصی که در هرات فعالیت دارند اندک دانست و افزود: مردم افغانستان به نسبت جنگ‌ها، بیکاری و مهاجرت‌ها از درآمد خوبی برخوردار نیستند و «ایران کلینیک» با توجه به وضعیت بد مالی ساکنین این ولایت در هزینه‌های همه‌ بخش‌ها کاهش قابل ملاحظه‌ای را لحاظ کرده‌است.

مسئول «ایران کلینیک» در هرات با اشاره بر اینکه در راستای انجام خدمات درمانی بهتر  برای شهروندان افغانستان ایران 15 سال قبل تصمیم گرفت تا چندین مرکز درمانی را زیر مجموعه موسسه‌ «حمایت سبز پارسیان» در افغانستان اندازی کند، افزود: در هرات نیز یکی از این مجموعه‌ها ایران کلینیک و آزمایشگاه رازی است که همه روزه‌ برای شهروندان هرات خدمات ارائه می‌کند.

زمانی به توسعه‌ این مجموعه پزشکی به دلیل افزایش خدمات برای مردم در هرات در سال آینده اشاره داشت و اظهار داشت: رعایت موازین بهداشتی و استانداردهای پذیرفته شده بین‌المللی در این مرکز وجود دارد و تجهیزات به روز پزشکی فراهم شده تا نیازمندی‌های بیماران در یک مجموعه برطرف شود.

مسئولان این مرکز درمانی در هرات با اشاره بر اینکه مردم مسلمان افغانستان دوست و برادر دیرینه‌ ملت ایران هستند، کمک و همیاری با آنان را وظیفه دینی خود دانسته و تاکید کردند: ایران کلینیک همیشه در خدمت مردم این کشور بوده و از هیچ کمکی برای بیماران دریغ نکرده‌است.

کلیدواژه