حوت 09, 1395 15:38 Asia/Kabul
  •  ادعای اسوشیتدپرس درباره علت برنده شدن فرهادی در اسکار

با وجود اذعان کارشناسان و محافل هنری جهان به پیشرفت صنعت سینمای ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، خبرگزاری اسوشیتدپرس ادعا کرد، کسب جایزه اخیر اسکار از سوی اصغر فرهادی فیلمساز ایرانی، تحت تاثیر فضای سیاسی بوده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی با اشاره به اهدای دومین جایزه اسکار به اصغر فرهادی کارگردان و فیلمساز ایرانی اعلام کرد، حال و هوای سیاسی خیلی بیشتر از خود فیلم ها موجب شد تا فیلم ایرانی  ‌ "فروشنده"  به کارگردانی اصغر فرهادی در کانون توجهات قرار بگیرد و پیروزی قاطعانه این فیلم را در کسب جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی امسال رقم بزند.

ادعای اسوشیتدپرس در حالی است که پیش از این نیز در سال 2012 فرهادی بار دیگر جایزه اسکار را برای فیلم "جدایی نادر از سیمین" دریافت کرده بود.

انوشه انصاری فضانورد ایرانی به نیابت از اصغر فرهادی کارگردان فیلم فروشنده که در اعتراض به فرمان منع مهاجرتی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از حضور در مراسم اسکار امسال خودداری کرده بود ، جایزه اسکار را دریافت کرد.

دونالد ترامپ رییس جمهوری جدید امریکا ، چندی پیش فرمان منع ورود اتباع 7 کشور مسلمان از جمله ایران را صادر کرد که این مساله با اعتراضات گسترده بین المللی مواجه شد.در اعتراض به این تصمیم نژاد پرستانه اصغر فرهادی، کارگردان "فروشنده" نیز از سفر به آمریکا حضور برای دریافت جایزه اسکار خودداری کرد.

 

کلیدواژه