حمل 29, 1396 10:40 Asia/Kabul
  •  روحانی: برخی ارتش‌های جهان حامی تروریسم و کودتا هستند

رئیس جمهوری اسلامی ایران گفت: نام برخی از ارتش‌های جهان یادآور دخالت در امور داخلی کشورهای دیگر، نسل‌کشی، حمایت از تروریسم، کودتا، بی‌اعتنایی به نظرات ملت و قانون است اما از ارتش جمهوری اسلامی ایران همواره با نیکی یاد می‌شود.

«حسن روحانی» رئیس جمهوری اسلامی ایران صبح روز سه‌شنبه در آئین گرامیداشت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در جوار حرم مطهر امام خمینی (ره) بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران در تهران، با تبریک این روز اظهار کرد: ارتش ایران یادآور نظم و انضباط، ایمان و دفاع مشروع از کشور و حرکت درچارچوب قانون، منافع و مصالح ملی است.

روحانی افزود: ایران همواره به دنبال دوری از برخوردها و تنش‌ها است اما در عین حال هوشیاری خود را در برابر توطئه دیگران حفظ کرده و قدرت بازدارندگی خود را نیز روز به روز افزایش داده است.

رئیس جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: نیروهای مسلح ایران تهاجمی نیستند و نشان داده‌اند که در برابر متجاوزان تا چه حد سخت و قاطعانه از ایران دفاع می‌کنند.

روحانی با بیان این که ارتش و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران دارای ویژگی‌هایی مانند ایمان، انگیزه الهی، ایثار، جانبازی و فداکاری هستند تصریح کرد: در کمتر کشوری این ویژگی‌ها وجود دارد و هیچ قدرت، تجهیزات و امکاناتی جای ایمان و انگیزه نیروی مسلح و قدرت پرسنلی نیروی مسلح ایران را نمی‌گیرد.

پس از سخنرانی رئیس جمهوری ایران، یگان‌های نیروی زمینی، نیروی دریایی و نیروی هوایی ارتش ایران از مقابل جایگاه رژه رفتند. امروز (سه‌شنبه) روز تجلیل و تکریم دلاورمردی و رشادت‌های پرسنل ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

 

کلیدواژه