سنبله 22, 1396 12:17 Asia/Kabul
  • «آیت الله ناصر مکارم‌شیرازی» از مراجع عظام تقلید
    «آیت الله ناصر مکارم‌شیرازی» از مراجع عظام تقلید

«آیت الله ناصر مکارم‌شیرازی» از مراجع عظام تقلید، با ابراز تاسف از سکوت سازمان ملل درقبال کشتار مسلمانان میانمار، گفت: وزیران خارجه کشورهای اسلامی باید با برگزاری نشست فوری کشتار مسلمانان میانمار را متوقف کنند.

«آیت الله ناصر مکارم شیرازی» از مراجع عظام تقلید روز چهارشنبه در درس خارج فقه در مسجد اعظم قم (جنوب تهران) افزود: دولت میانمار باید با تشکیل جلسه با علمای کشورهای اسلامی دلایل  نسل‌کشی مسلمانان را توضیح دهد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز روز سه‌شنبه در ابتدای جلسه درس خارج فقه، با انتقاد از سکوت و بی‌عملی مجامع جهانی و مدعیان حقوق بشر در قبال حوادث فاجعه‌آمیز میانمار تاکید کردند: راه حل این قضیه، اقدام عملی کشورهای اسلامی و فشار سیاسی و اقتصادی به دولت بی‌رحم میانمار است.

در همین حال؛ «ابراهیم رحیم‌پور» معاون آسیا و اقیانوسیه وزیر خارجه ایران روز چهارشنبه در جلسه فوق العاده کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران درباره پیگیری وضعیت مسلمانان میانمار، گفت: کمک‌های انساندوستانه جمهوری اسلامی ایران برای مسلمانان میانمار روز جمعه به بنگلادش ارسال می‌شود.

رحیم‌پور افزود: 100 تُن کمک‌های انساندوستانه جمهوری اسلامی ایران به همراه تجهیزات یک بیمارستان صحرایی با چند پزشک متخصص برای کمک به مسلمانان میانمار ارسال و اعزام خواهد شد.

معاون وزیر خارجه ایران تصریح کرد: در کنار این اقدامات، رایزنی‌های سیاسی با دولت میانمار و کشورهای همسایه آن برای جلوگیری از کشتار مسلمانان ادامه دارد.

از 3 سنبله گذشته تاکنون در موج جدید حملات سرکوب‌گرانه ارتش میانمار به مسلمانان روهینگیایی در استان راخین، غرب این کشور، بیش از شش هزار مسلمان روهینگیایی کشته و هشت هزار نفر دیگر زخمی شده‌اند.

 

کلیدواژه